Uudis

Selver alustas isikut tõendavate dokumentide väljastamist

ID-kaardi või passi saab nüüd Selverisse tellida.Foto: Shutterstock

Selver alustas koostöös politsei- ja piirivalveameti, Hansabi ja Viking Securityga isikut tõendavate dokumentide väljastamist. Dokumente saab tellida viide Selverisse: Tallinnas Järve, Mustakivi, Tondi ja Pirita ning Pärnus Pärnu Keskuse Selver. Kuni aprilli keskpaigani lisandub täiendavaid väljastuskohti Selveri kauplustesse üle Eesti jooksvalt juurde.

Selverist on oma isikut tõendava dokumendi kätte saanud juba ligi pooltuhat inimest.

Poekett hoiatab, et kuna korraga jõudis Selveri kauplustesse suur hulk dokumente, siis võib lähipäevadel esineda järjekordi. Kuna igas kaupluses on üks terminal, kus selleks volitatud klienditeenindaja saab dokumente väljastada, siis võib ajutiselt olla ooteaeg loodetust pikem.

Selveri kaupluse saab valida dokumendi väljastuskohaks dokumendi tellimisel PPA teeninduses või iseteeninduses. Dokumendi taotleja saab PPA-lt automaatse teavituse, kui dokument on jõudnud valitud Selveri kauplusesse. Kaupluse infoletist saab uue dokumendi kätte ainult juhul, kui taotlejal on kaasas kehtiv PPA poolt välja antud pass või ID-kaart

Kaupluses dokumendi kättesaamine on tasuline teenus, mille eest saab tasuda kohapeal. Üle 15-aastastele maksab dokumendi kättesaamine 7,2 eurot iga dokumendi kohta. Alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isiku teenustasu on 4,32 eurot iga dokumendi kohta.

Dokumentide väljastamisega tegelevad PPA poolt volitatud töötajad, kes on selleks läbinud vastavad koolitused. Selveri kauplustes toimub ainult sinna tellitud dokumentide väljastus. Teisi dokumentidega seotud toiminguid seal teha ei saa.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.