Uudis

Siia helistagu kõik eestimaalased: Kui keeruline on Eesti 200 trikki “trollimistelefoniga” teha?

Geenius testis järele, kuidas püsti panna “trollimistelefon”, millega eile erakond Eesti 200 kurikuulsaks sai. Kui partei kutsus eestlasi ja venelasi erinevatel numbritel helistama, siis Geenius palub kõigil eestimaalastel valida üks number.

Eesti 200 vastuoluline reklaam Tallinnas koosnes paarist plakatist ja kavalatest telefoninumbritest, millele helistades mängiti maha kellegi salvestatud sõnum eestlastest ja venelastest.

Kui mitte arvestada kesklinna trammipeatusse kleebitud plakateid, siis maksab sellise kampaania tegemine sisuliselt kommiraha.

Kui kaua sellise asja ülesseadmine aega võtab? Selleks helista numbrile: 5694 9747. NB! Kõne on siseriikliku mobiilikõne hinnaga, see ei ole eritariifne number.

Saab nii peenraha eest kui ka natuke ägedama lahenduse

Eesti 200 reklaamis kasutatud telefoninumbrid on registreeritud Telia võrku. Kõige lihtsam ongi 0,54 eurot kuus maksev tavaline kõneposti teenus. Telia esindaja Raigo Neudorf ütles, et selle puhul saab kasutaja ise oma telefonilt kõnega teate sisse lugeda. Miinuseks on, et nii saavad potentsiaalselt vihased inimesed sulle ka ise sõnumi jätta.

Palju paindlikum on 32 eurot kuus maksev täiemõõduline kõnekeskuse teenus. “Näiteks saab helifaile veebi iseteenindusest üles laadida ja seadistamisel häälestada teadete esitamist erinevate ajagraafikute alusel, samuti on kõnekeskuses võimalik kasutada kõneposti teenuseid, millele saab omakorda helifaile n-ö tervitusteadeteks lisada,” ütles Neudorf.

Sarnast teenus pakub ka Elisa, ettevõtte esindaja Marika Raiski sõnul maksab see ligi 25 eurot kuus.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.