Uudis

Siseminister Helme sõnul sõidavad Bolti inimesed, kellel ei ole selleks õigust, minister selgitab tõe välja

Siseminister Mart Helme (vasakul) ja Bolti kaasasutaja Markus Villig (paremal).Fotod: Siseministeerium ja Bolt, Fotomontaaž Geenius Meedia

Täna riigikogulaste küsimustele vastates ütles peaministri ülesannetes olev siseminister Mart Helme, et tal on väga kompetentsetest allikatest signaale, mille kohaselt sõidavad Boltis taksot inimesed, kellel ei ole selleks õigust.

Allikatele tuginedes väitis minister, et tema poolt välja toodud inimesed on Eestisse saabunud viisavabaduse alusel, mis tähendab, et nad ei või Eestis tööd teha. Minister lubas uurida välja, kas tema allikatelt saadud info on tõene või mitte.

Helme selgitab välja, kas Bolt on usaldusväärne ettevõte

Tänasel riigikogu infotunnil esitas opositsiooni kuuluv Hanno Pevkur (REF) peaministri ülesannetes olevalt siseminister Mart Helmelt (EKRE) küsimuse, mis keskendus Eesti riigi usaldusväärsusele ning riigi toimimisele ja mainele välisriikides.

Küsimust esitades viskas Pevkur õhku ükssarviku staatuses ehk miljardi dollari väärtuses oleva Eesti idufirma Bolti nime, mille järgselt andis Helme mõista, et Bolt ei pruugi olla usaldusväärne ettevõte.

“Võib-olla te natukene siiski avate neid tagamaid, et milleks on vaja hindama siis ettevõtjate usaldusväärsust sellises vormis, nagu te olete ette pannud siin Riigikogu suurele saalile, mida te saate tulla siia põhjendama, aga see, et öelda, et mingi hulk Eesti ettevõtjaid ja teie käsitluses ka näiteks Bolt on Eesti riigi suhtes või ei ole usaldusväärne ettevõte, et see tekitab kindlasti Eesti ettevõtjates väga palju pahameelt. Ma arvan, et kuna täna on auditoorium suurem, siis te saate seda ka äkki põhjendada?” küsis Pevkur.

Helme sõnul on tulnud talle signaale väga kompetentsetest allikatest, mille kohaselt pakuvad Boltis taksoteenust inimesed, kes ei tohiks Eestis üldse tööd tehagi. Ministri kinnitusel uurib ta üle, kas allikatelt saadud info on tõene või mitte.

“Kui me räägime Boltist, siis mulle on tulnud signaale ja väga kompetentsetest allikatest, et seal sõidavad taksot inimesed, kellel ei ole selleks õigust, kellel ei ole vastavat tööluba, kes on viisavabaduse alusel sisenenud Eesti Vabariiki, kus nad ei saa viisavabaduse alusel tööd teha siin, aga ometigi nad teevad siin taksojuhitööd. Ma kavatsen seda kontrollida ja kui selgub, et need signaalid ei vasta tõele, siis ma ütlen, et see firma on usaldusväärne. Kui selgub, et need signaalid vastavad tõele, siis saab kinnitust see, et see firma ei ole usaldusväärne. Usalda, aga kontrolli. See on see, mida riik peab tegema, riik peab käituma riigina,” vastas Helme.

Geenius avaldab esimesel võimalusel Bolti kommentaari ministri öeldule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.