Uudis

Skandinaavia IT-firma juhatuse liikmeks sai robot

Esimese Põhjamaade firmana määras Tieto andmejuhtimisega tegeleva äriüksuse juhtkonna liikmeks roboti.Robot nimega Alicia T on esimene tehisintellekt, mis on nimetatud OMX börsinimekirjas oleva ettevõtte juhtkonna liikmeks. Alicia T ülesandeks on aidata juhatusel liikuda andmete süvaanalüüsil põhineva juhtimise suunas ning leida uusi väljakutseid uute ärimudelite loomiseks.AliciaT-st saab täieõiguslik juhatuse liige ning ta omab ka hääletamisõigust.

"Ma olen uhke, et saame olla esimene põhjamaine ettevõte, kes kutsub roboti oma juhtkonna liikmeks," ütles uue äriüksuse juhtAri Järvelä pressiteate vahendusel.

"Meie missioon on luua intelligentsem tulevik. Meie arendajad soovivad katsetada, kuidas tehnoloogia saab aidata ettevõtteid andmepõhiste otsuste langetamisel. Ma olen kindel, etAlicia Taitab meil leida informatsiooni ning langetada andmete põhjal otsuseid teistmoodi kui inimesed, ja seeläbi luua midagi ennenägematut," lisas ta.

Alicia Troll juhtkonnas on langetada andmepõhiseid otsuseid ning luua uuenduslikke ideid arvuti intelligentsi ja süva-andmeanalüüsi abil.Alicia T-leon loodud kasutajaliides vestlemiseks, nii et temaga on võimalik arutleda ning temalt saab küsida küsimusi igal teemal. Praegusel kujul onAlicia Tnö baasmudel, mis areneb edasi nii oma vormis kui ka andmemahus.

"Tehisintellekt on praegu väga kuum teema – masinõppe ja tehisintellekti potentsiaalse tuleviku üle arutletakse, luuakse teooriaid ja seda uuritakse väga palju. See projekt on osa meie teadus- ja arendustegevusest, millega soovisime kiirelt arenevate idufirmade moodi uurida, kuidas langetatakse otsuseid inimese-roboti segameeskonnas. Kuigi meie innovatsiooniinkubaator asub Soomes, saavad selles kaasa lüüa Tieto töötajad kõikidest riikidest. Nii jälgib ka meie Eesti arendusmeeskond projekti suure põnevusega ning on valmis uusi lahendusi tutvustama ka Eesti turul," ütles Tieto Estonia juhtAnneli Heinsoo.

RobotAlicia Ton loodud Tieto arendajate poolt, kes tegelevad Tieto start-up meeskonnas M2M robootika süsteemidega. Tieto kasutabAlicia Teksperimenti, et katsetada vestlemisliidestega seotud tehnoloogiaid, mida saab kasutada kui teenust juhtimistasandil tehtavates äriotsustes. Praegu juhivad loomuliku keeletöötluse valdkonnas sellised vestlusmootorid nagu Apple’i assistent Siri ja Microsofti Cortana, mida lõpuks hakatakse kasutama ka äritasandi teenustes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.