Skeletoni juht: kampaania tõmbab tähelepanu, kuid Teslat Eestisse ei too

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
7486_20160429.jpg
Skeleton Technologies tegevjuht Oliver Ahlberg, kaasasutaja Taavi Madiberk ja president Toomas Hendrik Ilves tootmisliini avamisel Viimsis.Foto: Arno Mikkor

Eile löödi käima kampaania, mis tutvustab Eestit kui kõrgtehnoloogilise tootmise asukohta. Kampaania eesmärgiks on Eestisse meelitada Tesla, kes võiks siin avada Euroopa esimese gigatehase. Skeleton Technologies’i tegevjuht Oliver Ahlberg märkis, et Tesla jaoks saavad takistuseks praktilised asjad.

“Algatus on iseenesest hea. See aitab tutvustada Pakri teadus- ja tööstusparki ja Eestit kui head asukohta, kus tööstus- ja rohetehnoloogia ettevõtteid arendada,” lisas ta.

“Kui vaadata Tesla gigatehaset, siis ma kardan, et Eesti taristu selle võimalikult laias tähenduses, alates teedest kuni tööjõuni välja, jääb väheseks. Vastava kompetentsiga inimeste leidmine sellest piirkonnast tundub keeruline,” tõdes Ahlberg.

Kui Ameerikas ja mujal Euroopas on inimesed töökoha pärast pigem valmis liikuma ja ümber kolima, siis Skeletoni kogemuse järgi meeldib Eesti inimestele üsna kodu lähedal tööd leida. “Pakris võib see probleem ette tulla,” lisas ta.

Saatuslikuks võivad saada ka teised praktilised teemad nagu lennuühendus. “Paldiskist sõidab lennujaama üle tunni ning lendude valik pole väga suur. Kõik sellised väiksed nüansid ei toeta seda ettevõtmist,” möönis Ahlberg.

“Sellise kampaania korraldamine on oluline, sest Eestile on tähtis suurendada kõrgtehnoloogilise tootmise elluviimist ja Pakri park tundub selleks väga hea koht. Kindlasti saavutatakse kampaaniaga Tesla tähelepanu, aga kui kavalalt turundada, siis ka muude valdkonna ettevõtete silmis. See võib lõppeda sellega, et Tesla siia ei koli, küll aga teeb seda mõni muu huvitav ettevõte, mis on tähtis,” rääkis tehnoloogiafirma juht.

Skeleton Technologies on Eesti ettevõte, mis toodab maailmas unikaalse võimsusega energiasalvesteid ehk superkondensaatoreid. Ettevõte pani mullu aluse Eesti gigatehase valmimisele, mis võimaldab toota kuni pool miljonit energiasalvestit aastas. Ettevõtte hinnangul asetab see Skeletoni tootmise teatud mõttes võrreldavale tasemele Nevadas asuva Tesla gigatehasega.

Tootmisliin valmis järk-järgult eelmise aasta suve lõpuks ning see võimaldab toota aastas kuni pool miljonit superkondensaatorit. Investeeringu kogumaht oli 3,5 miljonit eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.