Uudis

Smart-ID jõudis 30 000 kasutajani, mobiil-ID-l kulus selleks viis aastat

Smart-ID esitlus SK aastakonverentsil.Foto: SK ID Solutions

Eestis on mõne kuuga Smart-ID kasutusele võtnud juba 30 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 100 000. Mobiil-ID saavutas Eestis sama suure hulga kasutajaid viie aastaga.

Mobiil-ID leviku juures on siiski vaja arvestada, et selle hankimine on olnud mõnevõrra keerulisem kui Smart-ID puhul, kuna on selleks on vaja uut SIM-kaarti ning maksta riigilõivu. Sellest on ilmselt tulenenud ka Mobiil-ID aeglasem levik.

Kõikidest Smart-ID kasutajatest on pea 50 000 Lätist, 23 000 Leedust ja 30 000 Eestist.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on 100 000 Smart-ID kasutaja piiri ületamine paari esimese kuuga väga hea tulemus: “Arvestades, et Läti on SK ID Solutionsi jaoks uus turg, on 50 000 sealset kasutajat eriti rõõmustav saavutus. Head meelt teeb ka kasutajate väga positiivne tagasiside Smart-IDle. Seda eriti just Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend.”

Lisaks SEB Pangale, Swedbankile ja teistele e-teenustele on tänasest alates võimalik Smart-ID’d kasutada ka uuenenud DigiDoc portaalis ning äriinfo andmebaasis E-Krediidiinfo.ee. Peatselt lisandub ka LHV pank.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.