Uudis

Smart-ID jõudis 30 000 kasutajani, mobiil-ID-l kulus selleks viis aastat

Smart-ID esitlus SK aastakonverentsil.Foto: SK ID Solutions

Eestis on mõne kuuga Smart-ID kasutusele võtnud juba 30 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 100 000. Mobiil-ID saavutas Eestis sama suure hulga kasutajaid viie aastaga.

Mobiil-ID leviku juures on siiski vaja arvestada, et selle hankimine on olnud mõnevõrra keerulisem kui Smart-ID puhul, kuna on selleks on vaja uut SIM-kaarti ning maksta riigilõivu. Sellest on ilmselt tulenenud ka Mobiil-ID aeglasem levik.

Kõikidest Smart-ID kasutajatest on pea 50 000 Lätist, 23 000 Leedust ja 30 000 Eestist.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on 100 000 Smart-ID kasutaja piiri ületamine paari esimese kuuga väga hea tulemus: “Arvestades, et Läti on SK ID Solutionsi jaoks uus turg, on 50 000 sealset kasutajat eriti rõõmustav saavutus. Head meelt teeb ka kasutajate väga positiivne tagasiside Smart-IDle. Seda eriti just Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend.”

Lisaks SEB Pangale, Swedbankile ja teistele e-teenustele on tänasest alates võimalik Smart-ID’d kasutada ka uuenenud DigiDoc portaalis ning äriinfo andmebaasis E-Krediidiinfo.ee. Peatselt lisandub ka LHV pank.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.