Uudis

Smart-ID-l on juba kaks miljonit kasutajat

Digiallkirja andmine Mobiil-ID vahendusel DigiDoci tarkvarasFoto: Mihkel Maripuu/Scanpix

Balti riikides kasutab Smart-ID-d juba kaks miljonit inimest. Eestis on Smart-ID kasutusele võtnud 420 000 inimest, kõige rohkem kasutajaid on Leedus – 830 000.

Smart-IDga e-teenuseid on kolmes riigis üle saja, Eestis integreerivad Smart-ID oma süsteemidega ka esimesed riiklikud e-teenused.

Kaks miljonit Smart-ID kasutajat teevad Smart-IDga ühes kuus kokku enam kui 40 miljonit tehingut kasutades seda nii e-teenustesse sisenemiseks ja tehingute kinnitamiseks kui ka dokumentide digitaalseks allkirjastamiseks.

“Kahe miljoni kasutajaga Smart-ID on kõige populaarsem ja kõige kiiremini uusi kasutajaid võitev autentimisvahend nii Eestis kui teistes Balti riikides. Kui esimese miljoni kasutajani jõudsime pisut enam kui aastaga, siis teine miljon lisandus kõigest üheksa kuuga. Eriti hea meel on näha, et nüüd on ka esimesed riigiasutused Smart-ID oma süsteemidega integreerinud, et kõik saaksid riigiga kiiresti ja turvaliselt suhelda,” ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

“Võtame Smart-ID-ga sisenemise kasutusele eelkõige äriregistri ettevõtjaportaali laialdase kasutamise toetamiseks, et pakkuda klientidele kõiki kiireid ja mugavaid autentimise võimalusi. Seda enam, et 1. juulist läheb riigi raamatupidamine üle e-arvetele, mistõttu saavad ettevõtjad edaspidi avalikule sektorile saata arveid üksnes e-arvetes,” ütles Registrite ja Infosüsteemide Keskuse asedirektor Piret Meelind.

“Ja kuna kõigil ettevõtetel ning organisatsioonidel on võimalik saata e-arveldaja kaudu avalikule sektorile e-arveid tasuta, piiramatus koguses ja tähtajatult, aitab Smart-ID’ga sisenemine praegusel vajalikul hetkel kindlasti laiendada e-arveldajasse juurdepääsetavuse võimalusi,” lisas ta.

Koos viimati liitunud Registrite ja Infosüsteemide Keskusega Eestis ja Medicinos Bankasega Leedus on Smart-ID toega e-teenuseid Baltikumis juba enam kui 100 ning see arv suureneb pidevalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.