Uudis

Smart-ID petuskeemi ohvriks langes tervelt 28 inimest

eID turvalisuse ja vastutuse paneeli osalejad (vasakult) Henrik Roonemaa, Mark Erlich, Arne Ansper, Kalev Pihl ja Sami Seppänen.Foto: Ronald Liive

Tänasel riigi infosüsteemi ameti (RIA) aastapäeva konverentsil peetud paneelis selgus, et eelmisel kuul teatavaks saanud Smart-ID rünnakute ohvriks langes 28 inimest, reaalseid tehinguid tehti umbes 10 inimese konto alt.

Paneelis pidasid Elisa Eesti juht Sami Seppänen ja Smart-ID loonud ettevõtte SK ID Solutions juht Kalev Pihl tulist vaidlust. Paneeli teemaks oli eID vahendite turvalisus ja vastutus Smart-ID petuskeemi näitel.

Üsna paneeli alguses kritiseeris Seppänen Pihli, kes on sõnavõttudes öelnud, et Smart-ID petuskeemi nõrgaks kohaks on olnud kasutajad, kes ei ole piisavalt tähelepanelikud olnud. Seppänen kirjeldas olukorda, kui tema Elisa juhina peaks kritiseerima kliente, kuna nad ei oska mõnd nende teenust kasutada, siis peaks ta enda ametipostilt tagasi astuma.

Paneeli käigus soovis Seppänen Pihli käest teada saada, kui mitut inimest Smart-ID petuskeem puudutas.

Kuna seni ei ole seda infot avalikustatud võttis Pihl hetke hingetõmbekas ning teatas, et ohvriks langes 28 inimest ning reaalseid tehinguid tehti ligikaudu kümne ohvriga.

Kuigi RIA on avalikult öelnud, et Smart-ID petuskeemi tõttu on inimesed rahalist kahju kannatanud, siis väitis Pihl, et mitte ükski inimene ei ole seetõttu ühegi euro võrra vaesemaks jäänud. Pihl täpsustas, et kahju on kannatanud ettevõtted, kelle jaoks on kindlustused selle korvanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.