Uudis

Sony andis ametlikult teada: PlayStation 5 on tulemas

Kõige viimane Sony konsool praegu: PlayStation 4 Pro.

Sony andis lõpuks ometi ametlikult teada, et 2013. aastal ilmunud PlayStation 4 järglane PlayStation 5 on töös, kinnitades kuulujutte, mis on ringelnud juba vähemalt aasta. Microsoft andis juunis teada, et Xbox One’i järglane on töös, aga pole seda siiani ametlikult välja kuulutanud.

Sony boss Kenichiro Yoshida ütles Financial Timesile, et oleme jõudnud aega, kus on vaja järgmise generatsiooni riistvara. Ametlikult ei ole veel teada, kas uue konsooli nimeks saab PlayStation 5 või midagi muud.

Financial Timesi allikad ütlevad, et PlayStation 5 ei ole väga palju erinev PlayStation 4-st, kasutades sama arhitektuuri, mis peaks tagama ka tagasiühilduvuse.

Millal aga PlayStation 5 ilmuda võiks? Praeguste ennustuste kohaselt võiks see olla 2019. aasta lõpp või 2020. aasta algus. Kuulduste järgi töötavad juba mitmed mängustuudioid uue generatsiooni mängude kallal.

PlayStation 4 on olnud Sony jaoks üliedukas mängukonsool, mida on müüdud praeguseks üle 80 miljoni ja mis seljatas kindlalt enda konkurendi Microsofti Xbox One’i. Ilmselt proovib Sony PlayStation 5-ga kopeerida PlayStation 4 edu. Erinevalt Xbox One’ist, kes teeb suure pöörde, liikudes mängustriimimise poole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.