Uudis

Sony telefonide müüginumbrid langesid kõigi aegade kõige madalamale tasemele

Sony Xperia X Compact ajast kui Sony telefone veel osteti.Foto: Geenius

Sony nutitelefonite müüginumbrid on olnud järjepidevas languses viimased neli aastat, kuid nüüd jõuti kõige madalamale tasemele, kus Sony telefonide müügiedu kunagi üldse olnud on.

2019. aasta esimeses kvartalis suutis Sony müüa vaid 1,1 miljonit Xperia telefoni, mille läbi oli Sony mobiiliosakonna käive 226 miljardit jeeni (~1,8 miljardit eurot).

See on Sony kõige kehvem kvartal üldse. Kui võrrelda seda 2018. aasta esimese kvartaliga, siis see on rohkem kui 50% langus.

Hetkeseisuga on Sony mobiiliosakonna kahjum 97 miljardit jeeni (~778 miljonit eurot), kuid Sony plaanib rakendada meetmeid, et kulusid langetada poole võrra.

Sony Xperia seeria telefonite müüginumbrid kvartalite kaupa.Pilt: Xperia blog

Lisaks sellele, et Sony plaanib 50% oma mobiiliosakonna töötajatest koondada või ümber suunata, üritab veel Sony keskenduda valdavalt Euroopa, Jaapani ja Ida-Aasia turgudele, lõpetades Xperia toodete müümise Lähis-Idas ning ka Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Selle läbi loodab Sony oma mobiiliosakonda aastaks 2021 kasumit teenima panna.

Mis puutub järgmise aasta müügiennustusse, siis Sony arvab, et müüb 5 miljonit Xperia telefoni. See on väga tagasihoidlik prognoos ja tähendab, et Sony ei oota suuri positiivseid muutusi müüginumbrite suhtes niipea.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses