Sony tõi hipsterikonverentsil avalikkuse ette oma visiooni tulevikuseadmetest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
sonyn.png

Sony on viimsael ajal palju rääkinud oma tulevikutehnoloogiate arendusprogrammist "Tuleviku labor"Texases toimunud South by Southwest (SXSW) konverentsil said ajakirjanikud lõpuks näha ka mitut selle labori prototüüpi, mis võivad rohkemal või vähemal määral tulevikus Sony tootevalikusse sattuda, kirjutab Engadget.

Demonstreeritud seadmetest kõige huvitavam oli nii nimetatud "Kontseptsioon N",mida võib kutsuda nutikaks kaelavõruks. Funktsionaalsuselt sarnaneb see Amazoni Echo seadmega, kuid selle asemel, et sedakodus kapi peal hoida, kannad sa seda endaga kaela ümber kaasas. "N" reageerib lausele "Listen up Arc!"("Kuula nüüd, Arc!") ja oskab praeguses faasis anda infot ilma, uudiste ja lähedal asuvate restoranide kohta.

Seadmel on sisseehitatud ka kaamera, mis ilmub peidust välja vaid siis, kui kasutaja soovib pilti teha.

"N" sisse on strateegiliselt paigutatud ka kõlarid. Kahjuks oli nende heli kvaliteet ajakirjanike sõnul üsna kehv, kuid seadme poolt jagatud info kuulamiseks sobivad need siiski. Seadme juurde käivad ka uuenduslikud kõrvasisesed kõrvaklapid, mille keskel on auk, võimaldamaks lisaks klappidest tulevale helile kuulda ka seda, mis ümberringi toimub.

Sony näitas ka kahte uut videoprojektorit. Üks neist oli sihitav projektor, mille pildi asukohta oli võimalik musta kepi abil mööda seina ringi liigutada. Teine oli aga oluliselt põnevam, muutes laua, mille kohale see paigutatakse, põhimõtteliselt puutetundlikuks ekraaniks.

Demo ajaks oli lauale paigutatud tavaline "Alice imedemaal"raamat, mille illustratsioonid projektori abil ellu ärkasid. Kasutaja sai näiteks pilte raamatust välja lauale tõsta ja raamatus olevat teksti märgistada.

Viimane põnev seade, mida Sony oma prototüüpidest näitas,oli uus haptilise tagasiside süsteem. Sellised süsteemid on väga levinud puutetundlike ekraaniga seadmetes, et anda kasutajale informatsiooni selle kohta, kas ta vajutus registreeriti õigesti.

Sony uue süsteemi antav tagasiside on aga oluliselt täpsem. Näiteks demoseadme ekraanil ringi liikuv pall tekitas kasutajas tunde, justkui olekski seadme sees pall. Vahet oli tunda ka sõltuvalt sellest, mis materjalist palli kuvati.

Millal ja millisel kujul need huvitavad prototüübid poelettidele jõuavad, on praegu veel teadmata.

Foto: Kaader Sony videost

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.