Uudis

Sony tutvustas uusi kõrvapealseid klappe WH-1000XM4

Sony tõi välja uued mürasummutavad ülepea kõrvaklapid WH-1000XM4, mis võtavad teatepulga üle seni tippmudeli rolli kandnud WH-1000XM3 mudelilt.

Välimuselt on klapid jäänud esmasel vaatlusel sisuliselt samasuguseks nagu eelmise põlvkonna mudel, kuid lähemal vaatlusel võib leida mitmeid väiksemaid uuendusi. Klappide osa on suurenenud 10 protsendi võrra, üle pea käiv võru on tehtud õhemaks ja kõrvapealse osa kinnitus kaarega on tehtud õhemaks. Kõigi nende muudatuste eesmärgiks on teha uued Sony klapid peas mugavamaks.

Sony sõnul on nad kuulanud kasutajate tagasisidet ning lisanud vastavalt sellele klappidele uued omadused. Suurimaks täienduseks on lähedussensor, mis aitab automaatselt heli pausile panna kui klapid peast võtta ning jätkavad mängimist kui need pähe tagasi panna.

Speak-to-chat funktsioon võimaldab aga heli pausile panna siis, kui klapid on veel peas ja kasutaja rääkima hakkab. Nii saab näiteks mugavalt ilma klappe peast võtmata kohvikus oma tellimuse esitada.

Samuti on olemas Multi-Point ühendus, mis võimaldab klappe korraga ühendada kahe seadmega ning vahetada seadet vastavalt sellele, kust parajasti heli tuleb.

Kasutusel on QN1 protsessor, täpselt sama mis eelmisel põlvkonnal, kuid parandatud on algoritme, mis aitavad kaasa efektiivsemale mürasummutusele. Väidetavalt on keskmiste ja kõrgete helide summutust parandatud 20 protsendi võrra. Uued klapid oskavad vastavalt kasutaja asukohale ja ümbritsevale mürale summutuse vajadust hinnata ning ajapikku vastavalt kasutusmustritele seda reguleerida.

Täiendust on saanud ka helikvaliteet – DSEE Extreme tehnoloogia abil suudetakse kehva heli kvaliteeti veelgi enam parandada kui vanemal versioonil.

Lisaks sellele on kasutusel uus Bluetoothi kiip, mis peaks tõstma ühenduse- ja kuulamiskvaliteeti.

Sony WH-1000XM4 klapid võimaldavad täislaetud akuga kuni 30 tundi kuulamist, tänu kiirlaadimisele on võimalik 10 minutilise laadimisega saavutada 5 tunnine kuulamisaeg.

Eeldatavalt jõuavad uued klapid müügile augusti kuus, soovitavaks jaemüügihinnaks on kõrvaklappidel 380 eurot. Saadaval on klapid kahes värvitoonis nagu varemgi – hall ja hõbedane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.