Uudis

Sony uuendab oma tipp- ja keskklassi telefone: tulemas on paremad kaamerad ja ekraanid

Sony uued Xperia telefonid tulevad müügile juunikuu keskpaigas.Foto: Sony

Sony avalikustas oma uued seadmed, mis lähevad Euroopas müügile juuni keskpaigas. Praegu näidati ühte väiksemat kesklassi telefoni ning suuremat kõrgklassi oma.

Esiteks on uus 4. generatsiooni Xperia 1, mis on mõeldud just neile, kellele meeldib väga pildistada ja filmida.

Välimuse mõttes ei ole seade palju muutunud ning näeb väga sarnane välja eelmisele ja isegi üle-eelmisele generatsioonile.

Telefonil on endiselt 4K resolutsiooniga ja 120 Hz kaadrisagedusega OLED paneel. Eelmise generatsiooni juures kurtsid osad, et ekraan on liiga tume. Seekord on õnneks Sony teinud paneeli taustavalguse 50% eredamaks.

Uuel Xperia 1-l on natuke valjemad kõlarid, millel on 20–50% rohkem bassi. Seadmel on endiselt stereo kõlarid ning alles jääb ka 3,5mm kõrvaklappide pesa.

Telefoniga saab nüüd filmida 4K 120 Hz videot, mida saab vajadusel aeglustada kuni viis korda, et mõni soovitud koht aeglasemalt esile tuua.

Uus 10 seeria

4. generatsiooni Xperia 10 on keskklassi telefon, mis sobib hästi neile, kes tahavad väiksemat ja kergemat telefoni. Seade kaalub vaid 161 grammi, kuid on sellegipoolest OLED ekraaniga ning 5000 mAh akuga.

Ka Xperia 10 seerial on 3,5mm kõrvaklappide pesa. Peale selle on seadmel Snapdragon 695 protsessor, 6 GB vahemälu ja 128 GB salvestusruumi.

Mõlemad Xperiad saavad kaks aastat operatsioonisüsteemi ja kolm aastat turvauuendusi. Lisaks sellele on mõlemad telefonid IP65 ja IP68 sertifikaadiga.

Seadmed lähevad müügile sel suvel

Uus Xperia 1 läheb müügile juuni keskpaigast. Alates 12. maist on võimalik seade eeltellida ning saada kaasa tasuta WH-1000XM4 kõrvaklapid. Seadme hind on umbes 1400 eurot.

Uus 10 seeria maksab umbes 500 eurot ning sarnaselt 1 seeriale, läheb ka see telefon müügile juuni keskpaigas.

Ka seda telefoni on aga võimalik eeltellida, kuid seda saab teha 23. mail ning seekord saab kaasa WH-XB910N kõrvaklapid.

Kõrvaklappide tasuta kaasa saamise juures on aga klausel, et neid saab nii kaua, kuniks klappe jagub.

Sony tahab kaasas käia turumuutusega

Sony sõnul on video salvestamine ja otseülekannete osakaal on suurenenud. 85% inimestest on viimase aasta jooksul vaadanud mingit sorti otseülekannet ning 72% inimestest on laadinud mingit sorti videomaterjali internetti. Sellepärast on ettevõte enda sõnul pannud rohkem rõhku just videote ja otseülekannete tegemisele ning vaatamisele.

Muusikutele on telefonis ka uus rakendus, millega saab muusikat lindistada. Ettevõtte sõnul kasutavad nad erinevat tarkvara, et saavutada telefoni mikrofoniga lindistamisel stuudio kvaliteet.

Kuna tegu on siiski väikese telefoni kõlariga, siis saab olema huvitav näha, kas Sony suudab oma sõna pidada ning tõepoolest telefoniga stuudio kvaliteediga heli salvestada. Ühtlasi on rakendus vaid alguses tasuta ning hiljem tuleb selle eest juba maksta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.