Uudis

Soomes on nüüd Apple Pay, kas ma saan sinna reisides seda kasutada?

Foto: Erik Prozes, PM Scanpix Baltics

Lähinaabrite juures Soomes, Rootsis ja Taanis saab nüüdsest kasutada Apple Pay makseteenust, kuid Eestisse see veel tulemas ei ole.

Apple Pay, mis võimaldab sooritada kaardimakseid nutitelefoni abil, jõudis mainitud riikides klientideni Nordea panga toel. Riikides asuvad kaartide omanikud saavad pangakaardi ühendada Apple Pay keskkonnaga ning selle asemel, et pista kaart poes terminali, saab terminali puudutada telefoniga.

Apple Pay’d saab kasutada ka mitmetes veebipoodides, mis on selle toe lisanud. Poe, kus Apple Pay töötab, leiab üles terminalil asuva Apple Pay logo abil.

Eestisse veel ei tule

Kuigi Apple Pay töötab nüüd lähinaabrite juures, siis eestlastel sellest veel unistada ei maksa. Nordea ja DNB ühinemisest sündinud Luminor panga korporatiivkommunikatsiooni juht Hedwig Meidra ütles Geeniusele, et kuna Luminor on eraldiseisev finantsteenuste pakkuja Baltikumis ja ei sõltu oma emaettevõtetest, siis nad antud teemal kahjuks kaasa rääkida ei saa. “Hetkel meie plaanides Apple Payd Eestisse tuua pole,” ütles ta.

Ka Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Maare Uus ütles, et uut infot Apple Pay Eestisse tuleku kohta jagada ei ole.

Soome sõites Apple Pay’d kasutada ei saa

Soome reisile minnes eestlased Apple Pay’d kasutada siiski kasutada ei saa, kuigi esmapilgul võiks tunduda, et minnes Soome ning määrates telefonis regiooniks Soome, on võimalik Apple’i teenust kasutada. Näiteks siis, kui kasutada Eestis välja antud Nordea pangakaarti. Panga sõnul see siiski aga võimalik pole.

Soome Nordea pressiesindaja Marko Mettenranta selgitas Geeniusele, et Apple Pay’d saab kasutada vaid toetatud riikides välja antud Nordea kaartidega. Seega oleks vaja teenuse kasutamiseks vaja kaarti, mis on Nordea välja antud Soomes, Rootsis või Taanis.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses