Uudis

Soomes võeti maha suur tumeveebi lehekülg

Soome toll ja politsei teatasid, et neil õnnestus maha võtta kohalik suurim tumeveebi kauplemisleht, kus müüdi ja osteti narkootikume. Sipulikanava, mis tegutses anonümiseerivas Tori võrgustikus, suleti võimude teatel juba eelmisel sügisel.

Sipulikanava administraatoriks osutus üks 45-aastane IT-ekspert, kes on nüüd saanud kahtlustuse narkoäris, lisaks on uurimise alla ka teine inimene, keda kahtlustatakse kuriteole kaasaitamises.

Kahtlusalune korraldas lehel narkoäri aastatel 2014–2017. Kuigi Sipulikanava oli esmapilgul tavaline, seadusega mitte kuidagi vastuollu minev internetifoorum, oli sellele tegelikult ehitatud ka piiratud ligipääsuga osa narkoäriks. Lehe administraator oli seda arendanud, et paremini ostjaid ja müüjaid teenindada.

Osana uurimisest langes võimude kätte suur hulk tehnilist tõendusmaterjali, väike kogus narkootilisi aineid ja ka infot nende kohta, kes Sipulikanava lehel keelatud aineid ostsid ja müüsid.

Läbi tumeveebi lehe läks kaubaks eeldatavalt mitu kilogrammi marihuaanat, amfetamiini ja Rivatril tablette.

Tegu on esimese korraga Soomes, kus Tori võrgus oleva lehe haldajat kahtlustatakse narkoäris, ja kus ka sellise lehe server täiesti kinni pannakse. “See on suurim selline operatsioon ja varasematest väga erinev,” ütles Soome tolli kontrollijuht Hannu Sinkkonen.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.