Uudis

Soomlased valmistuvad NATOga liitumiseks ka kübermaastikul

Soome valmistub NATOga liitumiseks.Foto: Shutterstock

Kirjtasime hiljuti, et Ukrainat toetavates või NATO-sse kuuluvates riikides tegutsevad ettevõtted on praegu eriliti suures küberrünnakute ohus. Eesti küberturvalisuse eksperdi Peeter Marveti sõnul on ettevõtetel praegu viimane aeg oma veebilehtede ja e-poodide turvalüngad korda teha.

Põhjanaabrite küberturvalisuse ettevõtte NIXU hallatavate teenuste asepresidendi Jan Mickose sõnul hakkas peale jutte NATOga liitumisest Soomes tõusma küberintsidentide arv. 

Sellepärast on mitmed ettevõtted hakanud panustama rohkem küberturvalisuse tõstmise peale. Mickose sõnul tahavad osad kliendid, et NIXU hindaks nende ettevõtete küberturvalisust ning annaks nõu ja likvideeriks võimalikud ohud.

Tõenäoliselt saavad kliendid alust sellest, et kuigi NATO on kaitsev organisatsioon, mis ei ründa, siis ei pruugi kõik seda nii tõlgendada.

Teine Nixu hallatavate teenuste asepresident Mika Hållfast lisas, et tegelikult on tegu positiivse aspektiga, kuna ettevõtted muudavad oma küberteenuseid NATOga liitumise tõttu turvalisemaks.

Hiljaaegu rünnati häkkerite poolt juba Soome valitsuse veebilehti. See juhtus samal ajal, kui Soome parlament kuulas virtuaalselt Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kõnet.

Soome välisministeeriumi sõnul rünnati siis välis- ja kaitseministeeriumi veebilehti teenustõkestusrünnakutega (DDoS).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.