Lahendusi on pakutud välja palju. Alates äpist, mis võimaldab kaardistada ligipääsetavad paigad ja hooned riigis või anda vastavale ametkonnale läbi rakenduse märku ligipääsetavuse probleemist, lõpetades informatiivsete veebilehtede, infosüsteemide ja abitelefonide loomisega.
Üks probleem, mis talgute töötubades esile kerkis on pealtnäha lihtne – transport. Punktist A punkti B jõudmine ei tohiks olla kuigi keerukas, kuid tegelikult on see just väga paljude inimeste jaoks üks suuremaid takistusi näiteks tööle jõudmisel.
Rohkem ligipääsetavust
“Selleks, et ka erivajadusega inimesed mugavalt liikuda saaksid, peavad ligipääsetavad olema nii transpordivahendid kui ka infrastruktuur. Ainult madalapõhjalistest transpordivahendidest mugavalt liikumiseks ei piisa, vastavusse tuleb seada ka peatused, kus auto, buss või rong peatub ning inimesi peale võtab,” ütles sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna nõunik ja projekti eestvedaja Kristiina Tuisk Geeniusele antud kommentaaris.
Lisaks olemasolevale ühistranspordile eksisteerib Eestis ka sotsiaaltransport, mis peaks tagama spetsiaalselt kohandatud sõidukid ning koolitatud juhid kasutajate vajaduse korral. Selgub aga, et kahjuks transpordisüsteem täna kasutajate ootustele ei vasta ja seega on üsnagi kasutu.
Ühe kaasaaegse lahendusena nähakse sõidujagamisäppide nagu Taxify ja Uber ärakasutamist, lisades rakendusse võimaluse ligipääsetava transpordi tellimiseks.
Taxify on ligipääsetava transpordi ideed kaalunud
“Oleme seda võimalust kaalunud, kuid klientidepoolse huvi puudumise tõttu on see mõte idee tasandile jäänud,” ütles Taxify Eesti riigiosa haldur Jaanus Treilmann.