Uudis

Spotify investorid süstisid Eesti idufirmasse ligi 2 miljonit eurot

Klausi kaasasutajad Kair Käsper, Martin Kõiva ja Egon Sale.

Klienditoe kvaliteedi tõstmisele keskenduv Eesti idufirma Klaus kaasas Spotify investoritelt 1,7 miljoni euro suuruse investeeringu. Tegu on riskikapitalifirma Creandum esimese investeeringuga Baltikumis.

Creandumi kõrval osalesid rahastamisel ka Soome investeerimisettevõte Icebreaker ning mitmed ingelinvestorid, teiste hulgas ka Pipedrive’i asutajad.

Pipedrive’is saadud kogemus ajendas idufirma looma

Klausi kõik kolm kaasasutajat Martin Kõiva, Kair Käsper ja Egon Sale töötasid varasemalt Pipedrive’is, kus nad puutusid kokku olukordadega, mis viisid idufirma loomiseni.

“Pärast nelja aastat klienditoe ehitamist ja enam kui 100 klientidega suhtleva spetsialisti palkamist sai selgeks, et kõige paremini aitab ühtlast kvaliteeti saavutada pidev ja põhjalik tagasisidet,” ütles Kõiva.

Kaasasutaja sõnul on seni olnud arendajatel olemas süsteem koodi läbivaatamiseks ning sisuloojatel oma protseduurid tekstide toimetamiseks, kuid klienditoe meeskondadel puudus seni võimalus klientidega peetud vestlusi analüüsida.

Klaus on tegutsenud pool aastat ning tänaseks on nende klientide seas Soundcloud, Trivago, Wistia ja Figma.

Kaasatud investeeringuga plaanib Klaus suurendada nähtavust, arendada välja uut funktsionaalsust ning laiendada tiimi nii Eestis kui välismaal.

“Eestis on fookus just tehniliste inimeste palkamisel. Otsime tehnoloogiajuhti ning arendajaid, ka masinõppe spetsialisti,” sõnas Kõiva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.