Uudis

Spotify testib TikToki stiilis laulude voogu, millega saab hõlpsalt uut muusikat avastada

Praegu ei ole veel kindel, kas Spotify “Discover” jõuab testimisest edasi.Foto: Spotify

Testimises on praegu uus funktsioon Discover, mis laseb platvormi kasutajatel skrollida läbi vertikaalse videote voo ning valida välja lemmik laule nagu TikTokis, raporteerib TechCrunch. Uut funktsiooni märgati viimases iOSi Spotify testversioonis.

Engadgeti sõnul tundub Discover olema intuitiivne moodus kasutajatel uut muusikat leida. Kuulajad saavad voos laulule panna südame, laulu vahele jätta või vajutada kolme punkti peale, et saada lisainfot. 

Voo tegemiseks võib Spotify kasutada oma Canvas formaati, mis näitab kuulajatele lühikest, korduvat muusikavideo klippi. See lubab artistidel lisada laulule lõigu muusikavideost, mitte enam ainult staatilise pildi. Nii saavad artistid teha iga laulu jaoks eraldi video. Praegu on ühes albumis kõigil lauludel seesama albumikaane pilt.

Videod saavad olla tavavormis või segu erinevast meediast koos 2D ja 3D graafikaga. Canvast artistidele pitchides ütleb Spotify, et Canvas suurendab statistiliselt jagamist, laikimist ja esitusloendisse lisamist, mis kõik on väga kasulik artistile.

Spotify kinnitas TechCrunchile, et nad tõepoolest testivad seda funktsiooni praegu, kuid ettevõte keeldus lähemalt rääkimast. Spotify pressiesindaja lisas, et nad testivad oma rakendust rutiinselt ning vahepeal sirgub mõnest testist midagi innovaatilist, aga vahel on lihtsalt õppetund. 

Spotify pole siiski kaugeltki mitte esimene platvorm, mis TikToki imiteerib. Instagram Reels, Youtube Shorts, Netflix Fast Laughs on kõik TikTokile võrdlemisi sarnased. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.