Sri Lanka ärimees hakkab uue äri tarbeks Eestis palkama

Sri Lanka ettevõtja ja Eesti e-resident Alagan Mahalingam.FOTO: erakogu

Kui Eesti aja järgi hommikul kell 9.30 Google Meet keskkonnas Alagan Mahalingamiga kohtume, on Sri Lankal juba keskpäev.

Rõõmsatujuline Mahalingam on juba aasta otsa olnud Eesti e-resident. Kusjuures ta leidis e-residentsuse programmi üles ise, kui otsis võimalusi, kuidas Euroopa Liitu oma ettevõte asutada. 

Omades tugipunkti mõnes Euroopa Liidu riigis muudab see siinsel turul äri tegemise lihtsamaks ja mugavamaks. Mahalingami ambitsiooni uskudes, on nii ka lihtsam kasvada ükssarvikuks ehk miljardifirmaks. Praegu ongi tal Eestis ettevõte Rootcode, mis loob tarkvara, mille abil on ettevõtjatel lihtne oma äppe ehitada.

Kuid selle kõrvale sündis projekt, millega ta loodab purjetada mööda Zoomist, Skypest ja muidugi ka sellestsamast Google Meetist, milles vestleme. Nimelt, osales ta oma meeskonnaga aprilli esimesel poolel rahvusvahelisel arendusnädalavahetusel The Global Hack, kus lõi juba varem idanenud mõtte põhjal videokonsultatsioonide platvormi.

Uus teenus sobib kõigile

Ka praegu on olemas arvukalt videokõnesid pakkuvaid platvorme, kuid neil enamasti puudub video teel pakutud teenuse eest maksmise võimalus. Samuti on olemas nišiplatvormid, näiteks meditsiinis või spordis, kus on võimalik saada nõu ja selle eest tasuda. 

Kuid Mahalingami hinnangul pole veel loodud piisavalt head universaalset konsultatsiooniplatvormi, mida saaks igaüks kasutada, teenust pakkuda ja selle eest ka tasu saada. Samas nõudlus sellise teenuse järele kasvas hüppeliselt.

Nende idee, mis sai nimeks Serw.io paelus ka žüriid ning nad pälvisid Global Hack tuleviku töö kategoorias võidu. Tõsi, põhitöö sellega alles algas. Kogu teenus ehitati üles järgneva kolme nädala raske tööga. Tööpäevad kestsid kuni 16 tundi. Samas polnud see keeruline, kuna meeskonna 22 liikmeline tuumik asus Sri Lankas, kus oli kehtestatud täielik liikumispiirang. 

Tugibaas Eestisse

Esimene versioon on nüüd väljas, kuid samas lisatakse pidevalt lisafunktsioone, näiteks mitmekeelsus. Rööbiti värvatakse platvormile ka erinevate valdkondade eksperte, kes seda kasutaks ja oma teenust pakuks. Mahalingami sõnul on juba kaasatud kümmekonna valdkonna 3000 eksperti.

“Meie eesmärgiks on saada peamiseks videokonsultatsioonide platvormiks,” kinnitas Mahalingam. Selleks plaanitakse kaasata ka raha, mis praegu ei ole lihtne, sest kõik hoiavad sellest kümne küünega kinni. Küll aga saavad jätkuvalt raha need ettevõtmised, mis lahendavad päevakajalisi probleeme. “Meie oleme õigel ajal õiges kohas. Inimesed saavad aru, et see on vajalik,” oli ta kindel, et kasvuraha saadakse kokku.

Reeglina tihedalt reisiv Mahalingam pole kaks kuud liikuma saanud. Üks esimesi sihtkohti, kuhu ta piirangute kadumisel tuleb, on Eesti. Just siia tahab ta luua Serw.io tugikeskuse ning plaanib ka Eestis inimesi värvata. “Tulen Eestisse ja hakkame siin palkama,” lubas Mahalingam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.