Uudis

Standardiseerija sõnul ei ole RTX 4090 sulavate voolukaablite puhul tegu kasutaja veaga

RTX 4090 videokaardid sulatavad endiselt voolujuhtmeid.Foto: Shutterstock

Nvidia RTX 4090 videokaardi voolukaablite sulamise probleem jätkub. Kaks nädalat tagasi teatas ettevõte, et inimesed, kelle kaablid sulasid üles, ei pannud neid tõenäoliselt täielikult pistikusse. Viidates sellega, et tegu on kasutajapoolse eksimusega.

PCI-SIG on kaablipesade standardiseerija, mis tõi turule PCI Expressi ja Nvidia kaartidel kasutusel oleva 12VHPWR standardi. Organisatsiooni sõnul on siinkohal tegu siiski Nvidia tegemata jäetud tööga ning sulavad kaablid ei ole tarbija vastutada.

Standardiseerija sõnul on asi selles, et isegi kui sulamise põhjustas tarbija eksimus, on selles süüdi ikkagi Nvidia ja partnerid, kelle ülesanne on sääraseid olukordi ennetada.

Foto: Nvidia

PCI-SIG-i sõnul peavad videokaartide tootjad veenduma selles, et nende seadmed oleks turvalised. Ühtlasi lisas organisatsioon, et probleemide ilmnemisel on jällegi Nvidia ja tootjate ülesanne kohe tegutseda.

Nvidia on 18. novembri seisuga saanud umbes 50 teadet sulanud kaablite kohta, kuid siiani ei ole ettevõte tagasikutset ega midagi sarnast välja kuulutanud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.