Uudis

Starlink jõudis Eestisse: vaata, millise krõbeda hinnaga Elon Muski kosmoseinternetti kasutada saab

Elon Muski projekt Starlink lubab kiiret internetti sinna, kuhu muud ühendused ei ulatu.Foto: Shutterstock

Elon Muski firma Starlink teatas täna ootejärjekorras olnud huvilistele, et nende teenus on nüüd Eestis kasutamiseks saadaval. Internet põhineb satelliitsidel, seega ulatub ühendus ka sinna, kuhu mobiilne internet või kaabel ei jõua.

Starlinki laienemist kinnitab ka firma kodulehel olev kaart, mis näitab, et Eesti on nüüd toetatud riikide hulgas. Et internetti kasutama hakata, peab endale kodulehelt vastuvõtja tellima.

Hind on muidugi päris karm: vastuvõtja ise maksab 700 eurot ning pealekauba peab maksma 115 eurost kuutasu. Kiirust lubatakse kuni 250 Mbit/s ja latency on minimaalselt 20 millisekundit. Ühtlasi peab arvestama, et vastuvõtja saabumine võib võtta kuni kuus kuud.

Tundub, et päris kõikjale Eestis Elon Muski internet siiski ei ulatu, sest näiteks Tallinna aadressitega väidab koduleht, et teenus jõuab sinna alles järgmisel aastal ja samuti pole teenus saadaval Kirde-Eestis riigipiiri vahetus läheduses. Samas teiste aadressitega on teenus kohe saadaval.

Hetkel on Starlinkil kosmoses umbes 2700 satelliiti. Kiirused peaksid teenusel paranema koos satelliitide arvu suurenemisega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.