Uudis

Starman uuendas digiboksi, mis näitab kogu filmivalikut kõikidest telekanalitest

Foto: Hans Lõugas

Starman esitles täna oma digiboksi tarkvara, mis lisaks tavalistele telekanalitele koondab “maailmadesse” filmi, lastesaadete, spordiülekannete ja täiskasvanute filmide valiku.

Telekavast ei pea enam saateid otsima

Põhirõhk uuendustes on kasutajasõbralikumas ja lihtsamas disainis, kus ei tule puldi abil liikuda tekstipõhistes menüüdes nagu senises digiboksis. Põhimenüüs on telekanalite nimekirja kõrval välja toodud “maailmad”.

Näiteks filmimaailm pakub visuaalset filmipostritega ülevaadet kõikidest filmidest, mida on võimalik näha kõikides Starmani pakutavates telekanalites. “Näiteks praegu on valikus ligi 250 eestikeelsete subtiitritega filmi koos plakatitega,” ütles Starmani toodete ja teenuste osakonna juht Silver Soomre. Peale filmide nimekirja on võimalik vaadata ka Starmani poolt tehtud valikut ehk soovitusi ning vaadatavuse edetabelit ehk teiste televaatajate poolt enimvaadatud filme. Soomre sõnul näidatakse filmimaailmas ka nende kanalite filme, mida vaataja tellinud pole, uusi kanalite pakette saab tellida otse digiboksist.

Spordimaailma ülesehituses on eraldi jaotatud hetkel toimuvad ülekanded ja juba toimunud ülekannete järelvaatamine, samuti lisainfo. Lastemaailma puhul on rõhk visuaalsetel menüüdel, kus laps saab ise multikate ja lastefilmide vahel orienteeruda.

Soomre sõnul on uues digiboksis kõik, mis telekast tuleb, leitav nende temaatiliste maailmade alt. “Lisaks on võimalus otsida pooleli jäänud saadet või filmi kataloogist “Viimati vaadatud”. Alles jääb ka kõik senine hea: otsida järelvaadatavat sisu telekavast või läbi otsingu, saateid salvestada ning rentida filme videolaenutusest,“ rääkis Soomre.

Töötab senise digiboksiga

Uus tarkvara jõuab kõigi Starmani digiboksi kasutajateni selle nädala jooksul ja senist digiboksi selle kasutamiseks välja vahetama ei pea. Soomre sõnul hinnamuutust või lisa uuendusega ei kaasne. Filmi- ja spordimaailm on tasuta, seni tasulised laste- ja täiskasvanute paketid on nüüd sama hinnaga laste- ja täiskasvanute maailm.

Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu ütles uuendust tutvustades, et telerivaatamine on Eesti inimestele veel uuringute põhjal väga oluline tegevus. Nimelt ütleb statistika, et Eestis vaatab veel 60% televaatajatest klassikalist lineaartelevisiooni, samas veedab keskmine Eesti inimene teleri ees tervelt 4 tundi ööpäevast. Hiiepuu sõnul on Starman läinud ka teleturgu juhtima omades kogu turust 36% vs Telia 35%, üle õhu leviva teleteenuse puhul on Starmani päralt 53% vs Viasati 39%.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.