Starshipi robotid ei tassi enam Kakumäel Omniva pakke, kuid jätkavad seal sõitmist

Starshipi pakirobot Kakumäel. Foto: Ronald Liive

Suvel hakkasid Tallinnas Kakumäel ringi vurama Eesti ettevõtte Starship Technologies pakirobotid, mis toimetasid Omniva klientidele kohale pakke. Kahe ettevõtte vaheline pilootprojekt leidis kulminatsiooni sügisel. Kuigi projekt kuulutati edukalt lõppenuks näeb Starshipi roboteid Kakumäe vahel tänaseni sõitmas.

Geeniusele antud kommentaaris tõi Starship Technologies ärijuhi Allan Martinson välja, et Kakumäe piirkonda kasutab ettevõte uute tehnoloogiate ja lähenemiste testimiseks.

“Kuna Starshipi arendus on Tallinnas, siis toimuvad siin ka paljud testimistööd. Kakumäe-Tiskre piirkond on ideaalne näide keskkonnast, mida me robotitega teenindada tahame, ja me katsetame seal mitmeid uusi tehnoloogiaid ja lähenemisi, enne kui me nendega laia maailma läheme. Tänaseks oleme seal sõitnud ca 12 000 km (kogu Tallinnas 60 000 km), seda nii kommertspartnerite jaoks kui ilma,” sõnas Martinson.

Ärijuhi kohaselt sõidavad Kakumäe ja Tiskre kandis igapäevaselt 10 kuni 20 pakirobotit, millest enamik sõite on autonoomsed ja ilma saatjata. Martinsoni kinnitusel kasutatakse robotite transportimiseks antud piirkonda koostöös Daimleriga arendatud Robovani ning veel teisigi “emalaevu”.

Starship Technologies pakiroboteid võib hetkel kohata Tallinnas, Hamburgis, Londonis, Milton Keynesis, Zürichis, Washington DC-s, Condordis, Redwood Citys ja Fayetteville’is. Üle-eelmise nädala seisuga on robotid avalikus linnaruumis kokku sõitnud maha 100 000 km.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.