Startupijuhtide klubi valis 2019. aasta parimad Eesti idufirmad

Eesti idufirmad on oma ajaloos kaasanud juba 1,29 miljardit eurot investorite kapitali.Foto: Rene Lutterus

11. detsembril toimunud aastalõpupeol valis Eesti startupijuhtide klubi Eesti aasta idufirmaks Bolti ja aasta uueks tulijaks Pactumi, mis arendab tehisintellektipõhist tarkvara lepinguläbirääkimiste automatiseerimiseks.

Ettevõtjate seas toimunud hääletuse tulemusel anti auhinnad välja veel mitmes erinevas kategoorias. Aasta isemajandaks valiti juristide igapäevast elu lihtsustava tarkvara tootja ExtendLaw. Aasta panustajaks hinnati Riina Einberg, kes on tippjuhina jätnud otsese tugeva jälje tehnoloogiaedulugude, nagu Skype, ZeroTurnaround, Guardtime, Monese ja Bolt kasvule.

Rain Rannu film “Ükssarvik” valiti aasta teoks, mis on andnud mitmekümnele tuhandele inimesele autentse ja värvika pildi alustava tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust.

Aasta tulemuseks valiti Transferwise’i aktsiate teisene müük. Bolti aasta idufirmaks valimist põhjendati sellega, et Bolt on jätkuvalt maailma kalleim Eesti osaühing, mis vahendab sõite 35 riigis enam kui miljardi euro eest aastas. Bolt pakub tööd 1400 inimesele (400 neist Eestis) ja paindlikku teenimisvõimalust miljonile autojuhile maailmas.

Auhinnad andsid võitjatele üle IT- ja väliskaubandusminister Kaimar Karu, Startupijuhtide klubi president Sten Tamkivi ja asepresident Stenver Jerkku.

Eesti Startupijuhtide klubi juhtkond andis ülevaate ka 2019 tegevusest Eesti kõige kiiremini kasvavas majandussektoris. Tänaseks on Eestis juba 900 idufirmat (200 on neist asutanud välisettevõtjad), mis annavad tööd enam kui 6000 inimesele (kellest umbes 1400 on välistalendid), teenivad sel aastal umbes 650 miljonit eurot käivet oma toodete ja teenuste ekspordist, ja on kolmanda kvartali lõpu seisuga tasunud sel aastal üle 60 miljoni euro makse Eesti riigieelarvesse.

Eesti idufirmad on oma ajaloos kaasanud juba 1,29 miljardit eurot investorite kapitali, millest 293 miljonit sellel aastal (novembri lõpu seisuga).

Eesti Startupijuhtide Klubi valis järgmiseks aastaks ka uue juhtkonna. Klubi presidendiks aastal 2020 valiti Bolti kaasasutaja Martin Villig. Valdkondlike asepresidentidena jätkavad Stenver Jerkku ja Sten Tamkivi, ning Eestis tegutsevate välisettevõtjate esindajana lisandub Avery Schrader.

Eesti Startupijuhtide Klubi soovib tänada auhinnatseremoonia toetajaid: Hedman Partners, Toggl, Trind VC, United Angels, CoModule, Pactum, TextMagic & Glia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.