Uudis

Statistika Eesti Facebooki kasutajate kohta: kõige enam on suhtestaatuseks märgitud abielu

Turvalisuse suurendamiseks mõeldud funktsioon riivab samal ajal Facebooki kasutajate privaatsust.

Facebooki statistikast, mis on mõeldud reklaamiostjatele, selgub et Eesti Facebooki kasutajaid on suurusjärgus 600-700 000 inimest ning suurim osa neist on abielus, vallalisi on aga vaid veerand.

Andmetest selgub, et igakuised aktiivseid Eesti kasutajaid on sotsiaalmeedias umbes 2/3 Eesti rahvaarvust ning enamik neist on naised: meeste osakaal platvormil on 45%. Samuti selgub, et kõige rohkem on 25-34 aastaseid kasutajaid, kuid 6% naistest ning 4% meestest on ka vanemad kui 65.

Üllatavalt paljud Facebooki kasutajad on abielus

Facebook jagab infot ka selle kohta, milline on inimeste suhtestaatus. 38% kõikidest Eesti kasutajatest on märkinud, et nad abielus ning vaid 25% on märkinud, et nad on vallalised. Ülejäänud inimesed pole enda staatust märkinud.

Suhtestaatuse kõrval saab infot ka hariduse kohta: 64% inimestest on märkinud, et neil on ülikooliharidus. 29% on märkinud, et neil on gümnaasiumiharidus.

Siiski näib mõlemal juhul olema välja jäetud inimesed, kes pole oma suhtestaatust või haridusastet avaldanud, seega võib see lõppnumbreid mõnevõrra muuta.

Töövaldkondadena on kasutajad enim märkinud kunsti, meediat, meelelahutust ning sporti, aga ka näiteks administratiivtööd.

Kuna statistikasse on kaasatud vaid üle 18-aastased kasutajad, on ilmselt puudu hulk inimesi, kelle põhitöökohaks on kool. Napoleoncat märgib aga, et alla 18-aastaste kasutajate hulk jääb 6% juurde.

Kõige populaarsem Eesti leht on Kerli

Socialbreakers on kokku pannud ka ülevaate kõige popimatest Eesti lehtedest. Esikohalt leiab Kerli lehe, mil on üle 585 000 fänni. Populaarseteks lehtedeks on ka Puppey, Suntribe, Visit Estonia ja Postimees.

Viimase kuu jooksul on suurimat kasvu aga näidanud Tommy Cashi ja Luminori lehed.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.