Uudis

Sten Tamkivi osalusega idufirma sai suure investeeringu ja plaanib Tallinna kontorit kasvatada

Supervaisori juht Silver Keskküla (paremal) ning firma üks esimesi investoreid Sten Tamkivi (vasakul). Oma eelmise firma Teleport müüsid nad Move Guidesile, kelle juht on Brynne Kennedy (keskel).Foto: Teleport

Idufirma Move Guides, milles on osalus ka Sten Tamkivil ja teistel eestlastel sai 48 miljoni dollari suuruse investeeringu ning üks laienemisplaanidest on ka Tallinna kontoris töötavate inimeste hulga kasvatamine.

“Eesti kontori jaoks tähendab see, et hakkame tiimi kasvatama,” ütles  Sten Tamkivi Geeniusele. “Selle tiimi ümber, kes liitus Move Guidesiga siis, kui osteti Teleport, on plaanis juurde tekitada mitu uut inseneride tiimi juurde. Töökohti tekib juurde ja kõik on lõbus.”

Kui suureks Tallinna kontor lõpuks kasvab, selgub hiljem, sest Move Guidesil on inseneride tiimid ka Londonis.

Move Guides on Suurbritannia idufirma, mis selle aasta aprillis ostis ära Sten Tamkivi ülemaailmset kolimist hõlbustava idufirma Teleport. Tegemist polnud aga rahalise tehingu, vaid aktsiavahetusega ja nii ongi nii Tamkivi kui teised Teleportiga seotud olnud eestlased nüüd ka Move Guidesi osanikud.

“Move Guides tõstis viis aastat tagasi oma esimese ringi ja see nüüd on neljas ring kapitali, mis on kaasatud,” rääkis Tamkivi. “Iga järgmine kaasatud ring näitab, et mingid eelmised asjad on tehtud õigesti.”

Tema sõnul kasvas eelmisel aastal Move Guidesi müük klientidele 200 protsenti, mis on väga hea tulemus.

“Investeering on kinnitus sellele, et see mudel töötab ja see lubab meil kiiremini kasvada,” lisas Tamkivi. “See lubab meil nii kasvatada nii müüki kui ka tootearendust.”

Move Guidesi raha pannud investorite seas on Future Fund, New Enterprise Associates ja Notion Capital. Seni oli Move Guides investoritelt kokku saanud umbes 26 miljonit dollarit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.