Uudis

Steven-Hristo Evestus liitub CybExeriga

Foto: Tairo Lutter/PM/Scanpix

Endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus jätkab oma karjääri küberturbeettevõttes CybExer Technologies.

Pärast 16 aastat kestnud karjääri mullu detsembris prokuröri ameti maha pannud Evestus hakkab märtsist juhtima CybExer Technologies’i äsja loodud õigusvaldkonda. Evestuse eestvedamisel hakatakse välja töötama ja arendama ettevõtte kõige uuemaid digilahendusi – innovaatilisi e-õppe platvorme, mis aitavad võidelda korruptsiooni ja rahapesuga ning kursis olla andmekaitse regulatsioonidega.

Uute arenduste aluseks on CybExeri küberhügieeni digitest, kus osalejad pannakse vastamisi reaalsest elust pärit juhtumitega. Lihtsa ja mängulise testi lõpus saab iga läbija personaalse riskianalüüsi koos soovitustega, kuidas ennast kübeohtude eest paremini kaitsta. Samuti hinnatakse testide põhjal laiemalt kogu ettevõtte küberturvalisuse taset ning kaardistatakse riskid, et nende põhjal teha tööprotsessis parendusi. CybExeri küberhügieeni testi on tänaseks kasutusele võtnud kümned ettevõtted, riigiametid, ülikoolid, haiglad ja organisatsioonid nii Eestis kui välismaal.

Atraktiivne platvorm

“Meie küberhügieeni platvorm on olnud nii atraktiivne, et paljud kliendid ja koostööpartnerid on meie poole pöördunud sooviga rakendada sellel ka teiste valdkondade koolitusi. Eelkõige on jutt korruptsiooni ennetamisest, rahapesu tõkestamisest ja andmekaitsest, et kasvatada läbi uute arenduste kohalike omavalitsuste, erinevate ametite, ettevõtete ja organisatsioonide inimeste teadlikkust,” ütles CybExer Technologies’i juhatuse esimees Andrus Kivisaar.

“Seetõttu oleme väljakutse vastu võtnud ja kes saaks olla veel parem selle valdkonna arendusjuht, kui mitte antud teemade üks juhtivaim ekspert Eestis, Steven-Hristo Evestus. Seetõttu on meil väga hea meel, et sellise kogemuste pagasiga mees meie väljakutse vastu võttis ja CybExeri meeskonnaga liitus,” lisas ta.

“Võimalus kuuluda küberturbe valdkonna tippspetsialistide meeskonda ning arendada koos nendega uusi ja vajalikke rahapesu ja korruptsiooni ennetavaid digilahendusi on minu jaoks kahtlemata põnev väljakutse, mis annab uusi ja olulisi kogemusi. Valiku tegemisel said määravaks nii meeskonna kõrge professionaalsus kui ideede sisu ja mastaapsus, kuhu minu kogemused ja teadmised võiksid parimal viisil sobituda,” sõnas Steven-Hristo Evestus.

Steven-Hristo Evestus töötas alates 2002. aastast prokuratuuris prokurörina erinevatel ametikohtadel ning aastatel 2014-2018 oli ametis riigiprokuratuuris juhtiv riigiprokurör, juhtides riigi ja rahvusvahelise prioriteetsusega kuritegusid menetlenud süüdistusosakonna tööd ning esindades samaaegselt riiklikku süüdistust mitmetes korruptsiooni, rahapesu ning majandusvaldkonnaga seotud kohtumenetlustes.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.