Uudis

Su Instagram häkiti ära? Varsti saad oma konto palju lihtsamalt tagasi

Instagram avas täna testimiseks uue ja lihtsustatud viisi inimestel oma kontod tagasi saada, kui nad on langenud häkkimise ohvriks ning kurjategijad on ära muutnud nii kasutajanime kui parooli.

Praegu ei olegi sellises olukorras head vahendit, kuidas oma väärtuslik sotsiaalmeediakonto tagasi saada ning mitmed selliste pettuste ohvriks langenud kasutajad on pidanud omakorda häkkerite poole pöörduma, kirjutab tehnoloogiauudiste sait Motherboard.

Tänasest alustas Instagram esialgu väikses ringis testimist uue süsteemiga. Kui kasutaja sisestab oma parooli mitu korda valesti (sest häkker on selle ära muutnud), palub küsib Instagram su e-postiaadressi või telefoninumbrit, mille sa kunagi kontot luues neile andsid.

Kui sisestad selle õigesti, saadab Instagram sulle e-postile või SMSiga kuuekohalise koodi, mille sisestamisel saadki konto tagasi.

Kui häkkeril on ligipääs ka kasutaja e-postile ja/või SMSidele, lubab Instagram võtta kasutusele “täiendavaid meetodeid”, et häkkerid ei saa neid saadetud koode kasutada pärast seda, kui kasutaja on oma konto tagasi saanud.

Samamoodi loodab Instagram lahendada ka väärtuslike kasutajanimede varastamise probleemile. Uue korra järgi on vana kasutajanimi pärast selle muutmist mõnda aega uutele registreerijatele kättesaamatu ehk enam ei saa teha pettusi, kus väärtusliku kasutajanimega konto varastatakse ära, nimi muudetakse ning seejärel läheb kohe keegi ja registreerib endale vana nimega uue konto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.