Uudis

Südaööst saadik on Mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardi töös olnud ulatuslikke häireid

SK ID Solutionsi äriarendusjuht Liisa Lukin.Foto: SK

Täiendatud 12:43: SK ID Solutions kõrvaldas tõrke ning alates kl 11:17 toimib ID-kaardi, elamisloakaardi ja digi-ID väljastamine politsei- ja piirivalveameti teenindustes tavapäraselt. Alates kl 11:55 on osaliselt taastunud Mobiil-ID kasutamine.

Smart-ID kontode registreerimine ja Mobiil-ID väljastamine võib olla endiselt häiritud.

Originaal: Täna alates kl 00:15 on häiritud Smart-ID registreerimine ja Mobiil-ID ning ID-kaardi väljastamine. Lahenduste taga oleva SK ID Solutionsi sõnul tegelevad nad probleemile lahenduse leidmisega ning teenuste taastamisega.

Ettevõtte juhatuse liikme Liisa Lukini sõnul katkes täna öösel plaaniliste uuendustööde käigus täna öösel SK sertifitseerimisteenuse töö, mistõttu pole hetkel võimalik politsei- ja piirivalveameti teenindustes väljastada uusi ID-kaarte, elamisloakaarte ega digi-ID-d. Osaliselt on häiritud uute PIN-koodide väljastamine.

Mobiil-ID väljastamine on katkenud

Kuni katkestuse likvideerimiseni ei ole mobiilioperaatoritel võimalik väljastada Mobiil-ID-d. Samuti ei ole katkestuse tõttu hetkel võimalik Smart-ID konto registreerimine biomeetrilise passiga, Mobiil-ID-ga, ID-kaardiga ega ka pangakontorites.

Alates kl 09:55 võib olla häiritud ka Mobiil-ID kasutamine. Alates kl 11 võib olla häiritud ID-kaardiga autentimine nendesse e-teenustesse, mis kasutavad sertifikaatide kehtivuse kontrolliks tühistusnimekirja (CRL).

Lukin vabandab ebamugavuste pärast ning on lubanud avalikkust teavitada koheselt, kui teenused töötavad jälle tavapäraselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.