Uudis

Suitsuanduri nutikaks tegemiseks piisab nüüd vaid patareist

roost_0091_01_fnl-2k.jpg

Roost on nutikas 9-voldine patarei, mis käib suitsuanduri sisse ja saadab kasutajale teavituse, kui ta hakkab tühjaks saama või kui andur tuvastab tulekahju.

Just nimelt, see on WiFi-ga patarei, mille eesmärgiks on muuta kodus olevad suitsuandurid nutikaks läbi telefonidele saadetavate teavituste. Keset ööd ei pea sa ärkama selle peale, et andur piiksub, sest patarei on tühi. 35 dollarit maksev Roost patareiannab enda tühjenemisest läbi nutitelefoni teavituse märku.

Lisaks sellele saab patarei piesoelektrilise sensori abil aru, kui suitsuandur piiksub, saates sulle ja su pereliikmetele teavituse häire asukoha ning hädaabinumbriga. Häire edastatakse patareist WiFi abil internetti, kust see jõuab sinu telefoni. Valehäire korral saab telefonist ka häire peatada, peale mida saadetakse ka pereliikmetele teade, et kõik on korras.

Roosti on võimalik ühendada ka populaarse automatiseerimisrakendusega IFTTT, kus lisaks erinevatele teavitusviisidele, näiteks läbi Philips Hue nutika valgustuse, on võimalik iga alarmi korral postitada teade Twitterisse või luua Google'i arvutustabelisse uus rida.

Kuna info edastamine patareist internetti toimub üle WiFi, ei saa Roost seda teha, kui WiFi-ruuter on ilma vooluta. Sestap tuleks kasutajatel lisaturvalisusena ühendada oma ruuter ka mõne iseseisva vooluallika, näiteks UPSi taha.

Kui patarei on tühi, saab selle küljest WiFi-mooduli eemaldada ning ühendada selle uue15 dollarit maksva nutika patarei külge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.