Uudis

Supercelli juht Ilkka Paananen: ma ei imestaks, kui järgmine miljardiline start-up sünnib just Eestis

swiss_212-2.jpg

EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi väljakuulutamise puhul korraldatud ümarlaual ütles maailma mobiilimängude arendajate tippu kuuluva Supercelli juht Ilkka Paananen, et soomlased on eestlaste peale isegi natuke kadedad – eelkõige seetõttu, kui kiiresti meil otsuseid vastu võetakse ja kui innovaatilised me oleme. "Ma ei imestaks, kui järgmine miljardiline start-up äri sünniks just Eestis 5-10 aasta pärast," sõnas ümarlaualClash of Clans mängu looja Paananen.

Lisaks sellele rääkis Paananen ümarlaual, et talle ei meeldi uue ja vana majanduse eristamine, kuigi uus majandus on selgelt rohkem tarkvarapõhine. Samas traditsiooniline äri peaks võtma omaks uue äri poolt loodavad tehnoloogilised võimalused. Paananeni kinnitusel on start-upide suurim panus Soomes see, et nad on justkui lootusekiir, et neil on positiivne mõju majandusele.

Seda seisukohta toetas ka Eesti Vabariigi peaminister Taavi Rõivas. Mulluse Eesti konkursi võitja Jevgeni Kabanoviga (ZeroTurnaround) debateerinud Rõivas märkis, et kui me vaatame uue majanduse ettevõtete puhul ainult nende osakaalu SKTs, siis ei mõista me innovatsiooniliste ettevõtete tegelikku väärtust. “Transferwise’i väärtus, mis on Eesti kõige edukam start-up, on palju suurem, kui tema osakaal SKTs,” kinnitas Taavi Rõivas.

“Enamus Eesti majandusest on traditsiooniline majandus, milles on palju innovatsiooni ja on palju edukaid ettevõtteid. Samas, kui me vaatame tulevikku, siis näeme seal teenuseid, mida täna olemaski ei ole ning mida me täna ei oska küsidagi. Näiteks 10 aasta eest inimesed ei teadnud, et neil peaksid olema mängud mobiilis, et sellest saab tohutu turg. See on väga suur muutus,” märkis Rõivas.

Ilkka Paananen on EY Soome Aasta Ettevõtja 2015 ja tema käe all on sündinud näiteks sellised tuntud virtuaalmängud nagu Clash of Clans või Clash Royale.

Ümarlaua „Uued ärimudelid. Uued tehnoloogiad. Kuidas neist maksimaalselt kasu lõigata?“ eesmärgiks oli avada ettevõtjate jaoks olulisi tulevikuteemasid ning leida ühtlasi kandidaate EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursile.

Avafoto: Tiit Mõtus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.