Uudis

Suur kaameravõrdlus: Hämmastav, kui erinevalt telefonid pilti teevad

Suur kaameratest, Sony, Huawei, Samsung, Apple ja Pixel telefonid. Foto: Hans Lõugas

Taaskord on käes järjekordse suure testi aeg, kus omavahel hakkavad rinda pistma tipptelefonide kaamerad. Sel korral on võrdluses Samsung Galaxy S9, Huawei P20 Pro, iPhone X, Pixel 2 XL ja Xperia XZ2 ehk parimad telefonid, mis on hetkel poodides saadaval.

Et test oleks võimalikult võrdne, aus ning tulemus kõige paremini hinnatav, siis olid kõikide telefonide kaamerad häälestatud automaatrežiimile. Seda just peamiselt seetõttu, et enamik telefonidega pildistajatest ei vaevu sätteid muutma, vaid ajavad taga kiirust.

Kokku sai jäädvustatud 15 erinevat olukorda, mida võrdleme eraldi ning testi lõpuks selgub üldvõitja.

Graffiti telliskiviseinal

Graffiti iPhone X. Foto: Ronald Liive

Õues jäädvustatud pilt üsna pilvisel päeval ehk valgust ei olnud just kõige rohkem. Kehvast valgusest hoolimata on värvid ja telliskivid kõige erksamad Samsungil, Pixelil ja iPhone’il.

Huawei värvid on liiga kollased ehk ei ole üldse elutruud. Sony puhul on kogu pilt veidi liiga hall ja masendav, tegelikult ei olnud sel hetkel väljas nii masendav. Detailide jäädvustamise osas on kõik üsna ühtmoodi hakkama saanud. Kõige paremini suutis hetke tabada iPhone.

Hiiu rongipeatus

Hiiu Pixel 2 XL. Foto: Ronald Liive

Sony on ilmselge kaotaja, värvid on paigast ära ning teravusest ei saa üldse rääkida, kogu pilt on kuidagi hägune. iPhone on samuti kehvalt hakkama saanud, toonid ei ole paigas ja valgusega on mingi kala. Samsung on toonid liiga eredaks keeranud, Hauwei oleks võinud olla nõksa tumedam. Võitja Pixel.

Maja

Maja iPhone X. Foto: Ronald Liive

Samsungil on värvid head, detailid paigas, taevas ja puud on ilusti eristatavad. Huaweil tundub kõik superhästi paigas olevat, välja arvatud et nii hall küll ei olnud.

Sony ja Pixeli piltidel on toonid liiga heledad. Viimane rebimine on iPhone’i ja Samsungi vahel ning tänu taevale on võitja iPhone.

Ülekäik pimedas

Ülekäik Galaxy S9. Foto: Ronald Liive

Seni kõige raskem pilt kõigi telefonide jaoks. Kõigil kaameratel oli raskusi hea pildi jäädvustamisega. Märksõnadeks on uduses ja pimedus. Võitjat on lihtne öelda – Samsung Galaxy S9.

Taksopeatus

Taksopeatus Galaxy S9. Foto: Ronald Liive

Veel üks väga raske hetk, mida tabada. Palju erinevaid valgusteid erineva tooniga. Kõige halvemini sai hakkama Pixel, mis valgustas pildi üle. Detailide olemasolust ei saa üldse rääkida. Järgneb iPhone, Huawei ja Sony ning ilmselge võitja on Samsung. Vaadake neid värve, detaile ja täpsust. On hämmastav, et üks telefon suudab sellise pildi jäädvustada.

Kui lugeda test praegu lõppenuks, siis kindlat võitjat ei ole, kuna iPhone ja Samsung on võrdselt saanud kaks punkti. Kindla võitja väljakuulutamiseks hindasime veel kümmet pilti. Kõiki võrdluses olnud pilte näeb siit Google’i Drive’i kaustast.

Hea lugeja, avalda ka sina arvamust ja ütle, millise telefoni kaamera teeb kõige paremat pilti.

Kes siis võitis?

Trummipõrin, kuigi Samsung ja Huawei said võrdväärselt punkte, siis kindel võitja on Huawei. Põhjus on selles, et Samsungi kaamera jäädvustatud värvid ei ole reaalsed. Jah, ma tahaks ka, et meie Eesti kevad oleks nii kirju ja ilus, aga oleme realistid. Palju õnne Huaweile.

Kujutan ette, et kui nüüd leiaks ka mõne hetke aega, et enne pildistamist ka sätteid muuta saab sealt veel paremad pildid kätte.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses