Uudis

Suur ülevaade: need telefonid on Eesti mobiilivõrkudes kõige levinumad

iPhone SE vanem versioon.

Iga mõne aja tagant avaldavad operaatorid enimmüüdud telefonide edetabelid. Need aitavad küll näha ostmisharjumusi, kuid ei näita seda, mis telefone inimesed tegelikult kasutavad ehk seda, kas nad pillavad oma uue iPhone’i esimesel päeval jõkke ning lähevad tagasi vana Samsungi telefoni juurde.

Palju parema pildi reaalsest olukorras saab aga siis, kui uurida, millised on need telefonimudelid, mis operaatoride võrgus kõige populaarsemad on ehk lihtsustatult: milliste telefonide sees on kõige rohkem aktiivseid SIM-kaarte.

Geeniuse palvel otsisid operaatorid selle statistika välja ning on näha, et kui kahe operaatori kliendid on telefonivalikutelt üsna sarnased, siis kolmanda puhul peasjalikult edetabeli endale haaranud Apple.

Kuid heidame pilgu kõige populaarsematele telefonidele operaatorite kaupa.

Tele2 edetabelis ruulib Samsung

Kokku on firma kliendibaasis üle 4500 erineva seadme, mis on aktiivselt kasutusel ning esikümnest leiab vaid nutitelefonid. Esimene nuputelefon asub 13. kohal ja selleks on Nokia 108 Dual.

TOP 10 telefoni oktoobri seisuga:

 1. Samsung Galaxy J3 (2016)
 2. Apple iPhone SE
 3. Apple iPhone 6S
 4. Apple iPhone 7
 5. Apple iPhone 6
 6. Samsung Galaxy J5 (2016)
 7. Samsung Galaxy J3 (2017)
 8. Apple iPhone 5S
 9. Huawei P9 Lite
 10. Samsung Galaxy A5 (2017)

Seega on näha, et esikohal kroonib ka müügiedetabelites aastaid edu näidanud Samsungi J-seeria esindaja. Esikümnesse mahub aga ka viis iPhone’i mudelit, kokku neli Samsungi ja üks Huawei.

Veel kolm kuud tagasi oli edetabelis kolm Huawei telefoni ja kaks Samsungi esindajat.

“Seega väiksemad muutused toimuvad koguaeg ning need on mõjutatud nii uutest mudelitest kui ka operaatorite kampaaniatest. Vähenenud on Huaweide osakaal ja kasvanud Samsungite oma,” selgitas Tele2 kommunikatsioonijuht Kertu-Kätlin Käis.

Elisa näitab sarnast pilti

Elisa aktiivsete eralepinguliste telefonide edetabel näitab Tele2 juurest tuttavat pilti, kus esikohal troonib Samsung J3.

TOP 10 kasutuses olevat telefoni:

 1. Samsung Galaxy J3
 2. Samsung Galaxy J3 (2017)
 3. Samsung Galaxy A5 (2017)
 4. Apple iPhone 7 32GB
 5. Apple iPhone SE 32GB
 6. Huawei P10 Lite
 7. Huawei P9 Lite
 8. Samsung Galaxy S8
 9. Samsung Galaxy S7 Edge
 10. Huawei P20 Lite

Võrreldes Tele2 seisuga on näha, et esikümnesse mahub vaid kaks iPhone’i ning selle asemel leiab edetabelist viis Samsungi ja kolm Huaweid. Samuti on iPhone’id populaarsuselt madalamad kui Tele2 juures.

Aastataguses statistikas oli iPhone’e edetabelis kolm, kuid need olid kõik madalamal astmel, Huaweisid mahtus tabelisse kaks ning Samsunge endiselt viis.

Apple valitseb Telias

Telia näitajad on aga kahest teisest operaatorist kõige erinevamad ning edetabeli esiviisiku on endale haaranud Apple.

Telia Eesti mobiiltelefonide tootekategooria juht Laura Kuusik märkis, et esikohta on juba mõnda aega enda käes hoidnud iPhone SE. Esimese 15 hulka mahtusid üldse nelja erineva tootja ehk Apple’i, Huawei, Samsungi ja Nokia mudelid. Seejuures asub esimene ja ainus nuputelefon selles rivistuses 12. kohal (Nokia 108).

“Lisaks on positiivne näha, et vana kaardiväe ehk Apple’i ja Samsungi kõrval on ka värskemad tegijad võitmas meie klientide pikaajalist usaldust, seda näiteks Huawei näol. Ühtlasi näitab kõigi võrgus olevate seadmete edetabelis olemine just vanemate mudelite näol, kui kaugele on tootjad jõudnud oma seadmete kvaliteedistandardite osas,” lausus ta.

TOP 15 telefoni Telia võrgus: 

 1. Apple iPhone SE
 2. Apple iPhone 7
 3. Apple  iPhone 6s
 4. Apple  iPhone 6
 5. Apple  iPhone 5s
 6. Huawei P8 Lite
 7. Samsung Galaxy J3
 8. Samsung Galaxy S7
 9. Samsung Galaxy A5 2017
 10. Huawei P10 Lite
 11. Huawei P9 Lite
 12. Nokia 108
 13. Apple  iPhone X
 14. Samsung Galaxy A3 2017
 15. Apple iPhone 8

Mida sellest järeldada?

Kõigile andmetele peale vaadates on võimalik eestlaste telefonikasutust üldistada. Näiteks saab öelda, et vaieldamatult kõige populaarsemaks Samsungi telefoniks on Eestis J3, kõige populaarsemaks iPhone’iks aga iPhone SE, mis näitab, et kliendid eelistavad pigem odavamaid valikuid.

Samuti on näha, et Huawei on end Eesti kasutajate jaoks suutnud atraktiivseks muuta ning tõusta edetabelis märkimisväärselt headele kohtadele.

Lisaks on võimalik aga näha, et Eestis on iPhone’i-usku enim Telia kliendid, Elisa kliendid on enim omaks võtnud aga Samsungi seadmed.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.