Uudis

Suur ülevaade: osadel Eesti firmadel on Facebookis korraga käimas 100 reklaamikampaaniat

Eesmärgiga tõsta läbipaistvust asus Facebook hiljuti näitama seda, mida firmad sotsiaalmeedias reklaamivad. Tööriista abil on näha, et ka mitmed Eestis tegutsevad ettevõtted on platvormi täitnud ohtra reklaamiga.

Näiteks Eesti sõidujagamisfirmal Taxify on Facebooki andmetel praegusel hetkel Eestis käimas üle saja aktiivse reklaamkampaania, reklaamid on nii eesti kui ka inglise keeles ning osad neist kutsuvad inimesi üles rakendust kasutama, teised kutsuvad üles juhte platvormiga liituma, kolmandad annavad teada, et firma on otsimas töötajaid.

Ilmselt on erinevad reklaamid suunatud erinevatele demograafilistele rühmadele ning nutiseadmetele, et näidata näiteks autoomanikele võimalust teenida lisaraha ning tihedatele reisijatele reklaami, et Taxify abil saab lennujaama kiirelt ja mugavalt.

Sarnaselt Taxify’le reklaamib end ka Uber, kel Facebooki andmetel Eestis käimas 16 reklaamkampaaniat. Sarnaselt Taxify’le kutsutakse inimesi üles rakendust kasutama.

Aktiivseid reklaame on ka näiteks EKRE-l, kes reklaamib hetkel Martin Helme artiklit ning Martin Helme videot. Kolm aktiivset reklaami on ka sotsiaaldemokraatidel, kes reklaamivad lubadust saada koht hooldekodus ning ka maaeluteemasid.

Tehnoloogiafirmadest kasutab Eestis ohtralt reklaame Samsung, kes tutvustab nii uusi seadmeid kui ka kampaaniaid. Samuti on ohtralt reklaame Huaweil, kes tutvustab uusi telefone ja ka võimalust neid Facebookis jälgida.

Aktiivne reklaam on ka näiteks Swedbankil, kes levitab selle abil videot praktikandist. SEB reklaamib aga mobiilipanka ning ka võimalust saada teenindust viipekeeles.

Arvestades, et käimas on aktiivne puhkuste hooaeg, võib reklaamide hulk ka tavapärasest madalam olla. Siiski on näha, et Eesti firmad kasutavad aktiivselt sotsiaalmeedias reklaamimise võimalusi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.