Uudis

Suur ülevaade: Smart-ID ja Mobiil-ID kasvavad Eestis mühinal

Mobiil-ID.Foto: Geenius

Viimased statistikanumbrid näitavad, et nii Mobiil-ID kui ka Smart-ID teevad kasutajate hulga osas korraliku kasvu, Baltikumi lõikes on Smart-ID aga kõige paremini omaks võtnud lätlased.

Mobiil-IDd kasutab septembri statistika kohaselt Eestis ligi 193 000 inimest. Veel möödunud aasta lõpus kasutas seda ligi 160 000 inimest ning aasta enne seda ligi 112 000 inimest. Eelmise aasta suure kasvu üheks põhjuseks võib olla ID-kaardi kriis, mille valguses julgustati inimesi aktiivsemalt Mobiil-ID teenuseid kasutama.

Kui vaadata aga Smart-ID kasutust, siis on näha, et septembris oli see Eestis ligi 318 000 inimesel, Lätis aga 461 000 inimesed. Üheks põhjuseks, miks teenus on teistes Balti riikides populaarsemaks osutunud, võib olla asjaolu, et Eestis ei pruugi Mobiil-ID kasutajad endale lisaks Smart-ID kontot luua.

Smart-ID kasutajaskonna kasv on kõikjal Baltikumis olnud küllaltki stabiilne ning erinevalt Mobiil-IDst ei ole näha ühte suurt ID-kaardi kriisist tulenenud hüpet, vaid teenus on alates 2017. aasta algusest stabiilselt kiires tempos kasvanud, kaasates aastaga Eestis ligi 150 000 uut kasutajat.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.