Suur ülevaade: tehnoloogiafirmadelt nõutakse endiselt palju eestlaste andmeid

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu aastaraamatut esitlemas. Foto: Hans Lõugas

Tehnoloogiafirmad avaldasid viimased andmed riikide poolt saadud infonõuete kohta ja selgub, et ka eestlaste andmeid küsitakse aktiivselt nii Google’i, Facebooki kui ka teiste suuremate tehnoloogiafirmade käest.

Nõuete numbrit esitatakse pool aastat hiljem, seega on viimati avaldatud andmeteks 2017. aasta teise poolaasta numbrid.

Võrreldes eelnevate perioodidega on näha, et möödunud aasta lõpus nõudis Eesti oluliselt rohkem andmeid Facebooki käest.

Google

Riik nõudis Google’i käest andmeid 44 korral kokku 85 kasutajakonto kohta. Google väljastas andmeid 75% juhtudest. Võrreldes eelnenud poolaastaga on nõudeid mõnevõrra rohkem, samuti on tõusnud ka nõuete rahuldamise protsent.

Apple

Möödunud aasta lõpus Apple Eesti riigiasutustelt ühtegi nõuet ei saanud. Eelnenud aastatel on nõuete hulk jäänud maksimaalselt viie juurde.

Microsoft

Microsoftilt nõuti andmeid kolmel korral kokku viie erineva konto kohta. Kahe nõude puhul kas andmeid ei leitud või nende jagamisest keelduti, ühel korral aga andmeid ka väljastati. Võrreldes eelnenud poolaastatega ei ole numbrid kuigi palju muutunud.

Facebook

Sel korral on märkimisväärselt kasvanud Faebookilt andmete nõudmine. Riik esitas Facebookile kokku 55 nõuet 143 erineva kasutaja kohta ning andmeid väljastati 67% juhtudest. Võrreldes eelnenud poolaastaga on nõuete hulk enam kui kahekordistunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.