Uudis

Suur uuendus: Google’i otsingumootor muutus tänu tehisintellektile hulga efektiivsemaks

Google toimib nüüd palju efektiivsemalt.

Google’i enda otsingumootor on interneti mõistes iidne lahendus: see on 20 aastat vana ja sisu poolest on see toiminud kogu selle aja põhimõtteliselt samamoodi.

Vana Google’i aeg saab aga läbi, sest firma kasutab nüüd otsingumootoris süsteemi nimega BERT, mis on tehisintellektil põhinev ja suudab otsingusõnade järgi palju paremini ka soovitud tulemusi leida, kirjutab Wired.

Peamine muutus, mis aset leidis, on eessõnda olulisuse ära tundmine. Varem ei suutnud Google konteksti asetada sõnu nagu “to” ja “from” ning otsingutulemused ei pruukinud selle tõttu päris sellised tulla nagu kasutaja oleks soovinud.

Google ise tõi teates välja näite otsingulausega “parking on a hill with no curb” ehk kui kasutaja oleks otsingumootori kaudu soovinud teada juhendit, kuidas parkida tõusu peal, kus pole äärekivi. Varem andis Google esimesena tulemusi, mis oleks näidanud kuidas parkida kohtades, kus ON äärekivi, kuid nüüd suudab otsingumootor ära tuvastada, et “no” on siinkohal väga oluline sõna ja annab ka vastavad tulemused.

BERT ei rakendu vaid inglisekeelsetele otsingutele, Google’i esindajate sõnul peaks see otsingut muutma efektiivsemaks igas keeles.

Kasutajad ilmselt muudatust ise nii otseselt ei taju, kuid frustreerivaid otsingutulemusi peaks palju vähemaks jääma.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.