Uudis

Suurbritannia valitsus tegi tööriista, mis tuvastab terroristide videod juba nende üleslaadimise ajal

Suurbritannia valitsus on loonud tööriista, mis analüüsib veebilehtedele laetavat videosisu ning märgib ära videod, mis võivad olla seotud terrorismiga.

Masinõppel põhinev tööriist analüüsib videot nii audio kui ka video poole pealt ning tuvastab sellest viiteid terrorismile ja terroristidele.

Ühendkuningriigi valitsuse sõnul suudab tööriist tuvastada 94% Daeshi propagandast, ning teha seda 99,995% täpsusega. Tööriista abil üritab Ühendkuningriigi valitsus vähendada terrorismiga seotud linkide levikut internetis, võttes videod enne nende avalikkuseni jõudmist võrgust maha.

Kiirelt reageerimine on oluline, kuna enamus terroristliku sisuga video linke jagatakse laiali kahe tunni jooksul peale selle üleslaadimist ning kolmandik kõigist linkidest jagatakse esimese tunni jooksul.

CNET kirjutab, et Youtube, Facebook ja Twitter on terroristliku sisuga võidelnud juba 2016. aastast peale, rakendades sarnaseid algoritme. Kõnealune tööriist on aga suunatud väiksematele lehekülgedele, kellel puuduvad ressursid säärase tehnoloogia rakendamiseks iseseisvalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.