Uudis

Suurtes raskustes Bolt sai töötajatele palgaabi

Bolti kaasasutaja Markus Villig.Foto: Bolt

Eriolukorra tõttu üle maailma kuni 85 protsenti käibest kaotanud ja 50 miljoni suurust riigiabi palunud takso- ja kullerteenuse vahendaja Bolt sai oma töötajatele palgaabi.

Nimelt selgub värsketest töötukassa andmetest, et Bolt Technology OÜ 521 töötajale maksis Töötukassa ligemale 655 000 eurot. Hüvitist makstakse, kui tööandja vastab vähemalt kahele tingimusele kolmest. DigiPRO teada vastab Bolt kõigile kolmele.

Nimelt, ettevõtte käive või tulu on sellel kuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 30 protsenti võrreldes eelmise aasta sama kuu käibe või tuluga. Selle on Bolt kuhjaga täitnud, sest ettevõte käive kukkus teatavasti ligi 85 protsenti.

Teiseks, ettevõtte ei ole vähemalt 30 protsendile töötajatest kokkulepitud mahus tööd anda ning kolmandaks vähemalt 30 protsendil töötajatest vähendanud töötasu vähemalt 30 protsenti või alampalgani.

“Transporditeenuseid pole praegu pakkuda piisavas mahus, mistõttu oleme sunnitud vähendama töömahtu ja vastavalt ka töötasu 20-30 protsenti,” ütles aga DigiPROle takso- ja kullerteenuseid vahendava Bolti asutaja Markus Villig juba aprilli alguses.

Hüvitise suurus on 70% töötaja keskmisest kalendrikuu töötasust, kuid mitte rohkem, kui 1000 eurot. Tööandja peab lisaks maksma töötajale töötasu vähemalt 150 eurot (bruto).

Bolt on Eesti üks paremaid palgamaksjaid, kus keskmine töötasu oli veel aasta alguses maksuameti andmetel üle 3000 euro kuus (bruto).

Töötukassa on teinud otsuse hüvitist maksta eilse seisuga 6243 ettevõtte 38 000 töötajale. Töötasu hüvitiste kogukulu on tänaseks 33 130 515 eurot. Kõige rohkem saab Töötukassalt palgahüvitist Tallink, ligikaudu 3000 töötaja eest üle 3,5 miljoni euro. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.