Uudis

Sven Sesteri libakonto alt reklaamitakse krüptovaluutadesse investeerimist

Kuvatõmmis Sven Sesteri Instagrami libakontost.Foto: Kuvatõmmis/Geenius Meedia

Isamaa erakonda kuuluvale riigikogulasele Sven Sesterile on Instagramis tehtud libakonto, mille alt reklaamitakse krüptovaluutadesse ning Forexi platvormil investeerimist. 

Geeniusele antud intervjuus tunnistas Sester, et tegu on libakontoga, mille olemasolust sai ta teada päev või kaks tagasi.

Libakonto esimene postitus pärineb juba 2017. aastast ning kõige värskem postitus tehti paar nädalat tagasi. Lisaks Sesterile endale on seal pilte ka tema abikaasast ning lastest. Näib, et libakontole postitatud pildid on varastatud Sesteri isiklikult Facebooki kontolt. 

Sester ei ole endiselt krüptovaluutade usku

Sester tunnistas intervjuus, et ta ei ole endiselt krüptovaluutade ega ka ühisrahastuse usku ning seetõttu ei hakkaks ta selliseid investeerimisvõimalusi Instagramis reklaamima. Poliitiku õigel Instagrami kontol ei ole tänasel päeval ühtegi sissekannet tehtud. 

“Mulle saadeti kuvatõmmiseid (sellest Instagrami kontost toim.). Esimese hooga, kui panin kontonime otsingusse, siis mulle ei tulnud ühtegi tulemust. Mõtlesin, et keegi peab teeb lihtsalt halba nalja aga hiljem saadeti mulle ka selle (konto toim.) link. Selgus, et libakonto omanik oli minu enda konto ära blokeerinud kuna mina seda kontot otsides ei leia. Keegi on pahatahtlikult minu identideedi ära kasutanud,” ütles Sester.

Poliitiku sõnul palus ta Instagramist rohkem kursis olevatelt sõpradelt nõu, mis on ta võimalused libakonto kõrvaldamiseks. Ajakirjaniku küsimuse peale, kas ta kavatseb enda valijatele teha üleskutse, et nad raporteeriksid libakontot ütles Sester, et peab sellist raporteerimist tänasel libauudiste ajastul enesest mõistetavaks, kuid otse valijate poole pöördumist ei pea ta vajalikuks. 

Sesteri sõnul ei ole see esimene kord, mil ta on omanud libakontodega kokkupuudetud. Aastaid tagasi kasutati tema nime ja nägu ära Facebookis, kuid selle konto sai ta toona kiirelt suletud. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.