Uudis

Swedbank ei luba paroolikaardiga peagi enam mobiilipanka siseneda

Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Natuke rohkem kui kuu aja pärast ei saa Swedbanki enam mobiilipanka paroolikaardiga sisse logida, lisaks vähendab sügisest pank ka paroolikaardiga tehtavate ülekannete limiite.

Mobiilipanka sisse logimiseks on alates 16. juulist võimalus kasutada vaid kas mobiil ID, PIN-kalkulaatorit või Smart-ID lahendusi. Sama süsteem jääb kehtima ka peagi kasutajateni jõudvas Swedbanga uues mobiiliäpi testversioonis. Internetipanga kasutajad saavad loomulikult lisaks eelmainitule kasutada ka ID kaarti, kuid paroolikaart on ajale tõeliselt jalgu jäänud.

Lisaks paroolikaardi võimaluse kaotamisele äpist vähendab pank sügisest, 13. septembrist ka limiite, mille ulatuses kaardiga sisse loginud kasutajad ülekandeid saavad teha. Sellest kuupäevast alates on võimalik paroolikaardiga sisseloginuil teha ülekandeid vaid 100 euro väärtuses. Limiit kitseneb veelgi 8. novembrist alates kõigest 50 euroni.

Tänaseks kasutab 163 000 Swedbanki klienti Smart-ID-d ja üle 120 000 kliendi Mobiil-ID-d. ID-kaardiga logib sisse keskmiselt 165 000 klienti kuus. 195 000 klienti kasutab tänaseni ainsa Swedbanki interneti- ja mobiilipanka logimise vahendina paroolikaarti, seisab panga kodulehel olevas teates.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.