Uudis

Swedbanki uus telefoniga ühenduv makseterminal teeb väikekauplejate elu odavamaks

swedbank_geenius_makseterminal_nutiterminal.jpg

Swedbank võttis eilsest kasutusele uudsemakseterminali, mis lisaks tavapärastele makseviisidele pakub ka kontaktivabu makseid ning kasutab ühenduse saamiseks müüja mobiiltelefoni, mis teeb ta tavalisest kaarditerminalist palju odavamaks.

“Nutiterminal on Eesti turul uus seade, mis ühildub Bluetoothi abil nutitelefoni või tahvelarvutiga, töötab Swedbanki mobiilirakenduse kaudu ja võimaldab vastu võtta kaardimakseid – nii tavapäraseid, st PIN-koodi abil kinnitatavaid, kui ka puutevabasid viipemakseid,” ütles Swedbanki arvelduslahenduste müügi- ja teenindusosakonna juht Eero Treumann.

Kui seni on Swedbank pakkunud makseterminalide rentimise võimalust, siis nutiterminali puhul seda võimalust ei ole.Kaupleja peab 104 eurot (+ käibemaks) maksva terminali Swedbankilt välja ostma.

Arvestades senist paarikümne eurost igakuistrenditasu tavalise terminali eestei ole Treumanni sõnul kaupleja jaoks tegu suure väljaminekuga. Iga tehingu pealt pangale minev protsent on nutiterminali puhul sama, mis vanemate terminalide puhul.

Kontaktivabade maksete pakkumine eeldab NFC-võimekusega pangakaarte, mida Swedbank hakkab klientidele jagama tänavu augustist. Suuremat NFC-pangakaartide jagamist alustab Swedbank sügisel.

Nutiterminal on paberivaba, kviitungi saab tellida SMSi või e-posti teel. Ühe uue funktsioonina onkliendil võimalik kohapeal raha n.ö tagasi saada. Näiteks kui klient ostab alguses sinki, kuid mõtleb veidi aja pärast ümber ja tahab osta hoopis vorsti, siis on võimalik singi eest tehtud makse terminali äpis üles otsida, koheselt tühistadaning teha uus makse vorsti eest.

Fotod: Ronald Liive

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.