Uudis

Taavi Rõivas esines krüptokruiisil e-Eestit tutvustava ettekandega

Foto: Eero Vabamägi, Scanpix Baltics

Riigikogu liige Taavi Rõivas esines eelmisel nädalal Singapurist Taisse suunduval plokiahela kruiisil e-Eestit tutvustava ettekandega. Rõivase tõi oma ettekandes välja, kuidas teised riigid saaksid digitaalse identiteedi kasutamisest võita. Kruiisil osalemise kulu kattis endisele peaministrile kruiisi korraldaja krüptorahapank CoinsBank.

“Eesti e-riik tekitab jätkuvalt väga elavat huvi üle kogu maailma, eeskätt just meie unikaalse kogemuse tõttu kasutada igapäevaelus digitaalset identiteeti ning allkirjastada dokumente digitaalselt. Antud üritusel tunti kõige rohkem huvi Eesti e-residentsuse ning õiguskeskkonna vastu, sealhulgas ICOde võimaliku keskkonnana,” tõi Rõivas välja Geeniusele antud kommentaaris.

Kruiisil osales skandaalne ärimees John McAfee

CoinsBanki poolt korraldatud kruiis toimus 15. kuni 19. jaanuarini, mille vältel seilati Singapuris, Malaisias ja Taimaal. Teiste esinejate seas astusid kruiisil üles ka E-residentsuse programmi juhi Kaspar Korjus ning skandaalne ärimees John McAfee.

“Minu ettekande teema oli Eesti e-riigi tutvustamine ning visioon, kuidas teised riigid saaksid digitaalse identiteedi kasutamisest võita. Lisaks osalesin paneeldiskussioonis, kus arutasime plokiahela tehnoloogia kasutusvõimalusi e-riigi ehitamisel,” rääkis Rõivas.

Kruiisil tunti huvi estcoini vastu

Rõivas tõi välja, et idee estcoinist on samuti leidnud IT-ringkondades elavat tagasisidet, eeskätt just seetõttu, et Eesti on esimeste riikide seas, kus mõeldakse aktiivselt krüptomüntide kasutamise alternatiivsete viiside üle.

“Üha enam räägitakse sellest, et krüptomünt saab olla ka näiteks osaluse või muu õiguse registreerimise ja ülekandmise vahend, mitte üksnes valuuta või raha selle klassikalises tähenduses. Miks mitte ei võiks Eesti seada sihiks olla kõige soodsam keskkond ICOdeks. Mina oma ettekannetes EstCoinist enamasti rääkinud ei ole, küll aga e-residentsusest, mis loodi minu juhitava valitsuse initsiatiivina,” selgitas Rõivas.

Poliitiku sõnul katsid konverentsil osalemisega seotud kulud korraldajad ning kuna üritus andis hea võimaluse tutvustada Eesti saavutusi, siis esinemistasu ta ei küsinud.

“Mind kutsutakse kümnetele konverentsidele üle maailma, enamik kutseid pean paraku ajapuudusel ära ütlema. Sel nädalal on mul veel kaks Eesti e-riiki tutvustavat esinemist, mõlemad Davosis.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.