Topeltümbrikud
Nagu ka paberhäälte puhul, kasutatakse e-hääletusel kahekordse ümbriku meetodit. Loomulikult digitaalselt, aga digiümbrikuid on kaks. Üks ümbrik, välimine, see mis peale sinu e-hääle andmist tekib, on sinu allkirjaga, mis antakse peale valijarakenduse palvet “sisesta pin2”.
Selle ümbriku sisse jääb sinu e-hääl kindlale kandidaadile. Enne hääletamist võtab arvuti kõik digiümbrikud lahti ja sorteerib need ära, eemaldades sinu allkirja hääle küljest täielikult. Enam ei tea keegi, kelle poolt sa hääletasid. Ainult sina tead.
Hääli loetakse spetsiaalses arvutis
Häälte lugemine ja lahtikrüpteerimine toimub spetsiaalses üliturvalises arvutis. See on nii turvaline, et sel puudub võrguühendus, arvutis on vaid kiipkaardi lugeja ning DVD lugeja, isegi põhimälu pole, mis tähendab, et kui arvuti välja lülitatakse, kaovad sealt kõik andmed.
Selleks, et arvutis hääli lahti krüpteerida, on vaja võtit. Võti on lõhutud üheksaks osaks ja on valimiskomisjoni liikmete käes olevatel kiipkaartidel. Igal ühel üks jupp. Selleks, et hääli üldse lahti saaks krüpteerida, on vaja vähemalt viite juppi üheksast. Ja et viis valimiskomisjoni liiget paha peale ei läheks ja enneaegselt hääli lahti ei krüpteeriks, on iga kiipkaart ka füüsiliselt pitseeritud, mis tähendab, et enne e-häälte ülelugemist kontrollitakse pitseri olemasolu kõigil kaartidel.
Hääled on DVD peal
Enne häälte lahtikrüpteerimist kirjutatakse DVD, kus peal on nii anonümiseeritud krüpteeritud hääled, Kandidaatide ja valimisringkondade nimekiri kui ka konfiguratsioonifailid. See DVD sisestataksegi spetsiaalsesse arvutisse – mujal neid hääli lahti krüpteerida ei saakski.