Tallink kutsub oma uut laeva häkkima

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
10968244_1072135492802944_66106658148804079_n.jpg

Tallink ehitab uut laeva ja kutsub häkkerid osa võtma Tallinnas toimuvast üritusest "Hack the Ship", mis võib jätta mulje, et häkkereid julgustatakse oma sülearvutitest laeva mootoreid ja tüüre üle võtma, aga tegelikult on eesmärk hoopisluua uusi tehnoloogiad kasutades parem kliendikogemus laeval.

Tänapäeval on üsna tavaline, et firmad palkavad nn "valgemütsi" häkkereid, kelle ülesanne on otsida firma arvutisüsteemidest turvavigu, püüdes nendesse sisse murda. See tegevus aitab luua kõigile turvalisemaid võrke.

Tallinki loodab häkkerite abiga leida lahendusi aga hoopis teistsugustele probleemidele. Nimelt soovivad nad luua infosüsteeme, mis

  1. Tõstaks üleüldist klientide rahulolu laeva pardal;
  2. Tõstaks müüki ja tulu uue laeva poodides;
  3. Tekitaks klientides meeldejäävaid vau-efekte.

Selleks, et lõpptulemus oleks võimalikult kvaliteetne, lubab Tallink häkkeritele kõiki andmeid, mida neil vaja võiks minna, näiteks andmeid klientide liikumise ja ostukäitumise kohta pardal, samuti infot kliendisegmentide kohta ning ka laeva marsruudi kohta ning laeva jooniseid.

Häkkimisüritus toimub 12.-14. veebruaril ja registreerida saab kuni 8. jaanuarini.

Tallink on välja pannud 5000 euro suuruse autasu, nii et kui ülesanded sulle huvitavad tunduvad, tasub edasi uurida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.