Uudis

Tallinkis suhtleb sinuga nüüd Eesti idufirma loodud virtuaalne klienditeenindaja

Alates märtsi lõpust vastab Tallinki Eesti klientide esmastele päringutele ettevõtte veebilehel www.tallink.ee Tallinki uusim töötaja, virtuaalne klienditeenindaja Nemo.

Kontserni esimene robot-klienditeenindaja töötati välja koos Eesti idufirmaga AlphaBlues, mis on spetsialiseerunud virtuaalsete assistentide arendamisele.

Tallink Grupi kliendikogemuse ja -analüütika üksuse juhi ning virtuaalse klienditeenindaja projektijuhi Martin Mürgi sõnul on tegemist pilootprojektiga Eesti turul ning edaspidi on Tallinkil kavas virtuaalne teenindaja tööle panna ka grupi teistel põhiturgudel.

“Robotklienditeenindajad esmase kontaktina ning kõige levinumatele küsimustele vastajatena on praegusel hetkel globaalselt turismi- ja reisivaldkonnas kõige kiiremini arenev suundumus,” rääkis ta.

Suurimateks virtuaalsete teenindajate kasutajateks on täna mujal maailmas sellised globaalsed brändid nagu Finnair, Booking.com, KLM, Skyscanner.

Läänemere laevandusettevõtete seas on Tallink esimene, kes kõnekeskuse töötajate kõrval virtuaalse teenindaja võimed proovile paneb. Klienditeeninduse online-vestluse teenuse pakkumist alustas Tallink Eestis 2016. aasta lõpus.

Sellest ajast on vestluste maht pidevalt kasvanud, jõudes hiljaaegu Eesti turul ligi 4000 vestluseni kuus. Virtuaalse teenindaja eesmärk on aidata kaasa klientide abipalvetele vastamise kvaliteedi säilitamisele ja tõstmisele, sh suunates enimlevinud korduma kippuvaid küsimusi vastamiseks robotile.

Nemo vastab eelkõige klientide poolt enim esilekerkivatele ja lihtsamatele küsimustele, mis omakorda võimaldab Tallinki klienditeenindajatel keskenduda keerulisemate küsimuste lahendamisele ja neile operatiivsemalt vastata.

“Täna suudab Nemo vastata paarikümnele kõige enam küsitud küsimusele alates broneeringudetailidest ja reisile registreerimise tingimustest. Tuleviku eesmärgiks on meil aga see, et Nemo suudab vastata vähemalt 50 protsendile online-vestlustes esitatud küsimustest,” lisas Mürk.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.