Uudis

Tallinn saab lisaks Boltile lähemal ajal ka teise tõukerattapakkuja

Lisaks homme Tallinnas elektritõukerataste rendiga alustavale Boltile tuleb väga lähemal ajal oma samalaadse teenusega välja ka teinegi firma CityBee.

Bolt teatas täna, et alustab homsest Tallinnas renditõukerataste pakkumist. Loe artiklit siit.

“Nad ei jää kindlasti seda teenust üksi pakkuma,” ütles CityBee Eesti juht Heigo Protten. “Ma täna veel ei ütleks kuupäeva välja, aga see on väga lähiajal. Äkki isegi saan selle päeva öelda selle nädala jooksul või järgmise alguses, kui saan ise oma viimased kinnitused kätte.”

Protteni sõnul pole elektritõukerataste rendiga alustamiseks otseselt Tallinna linnavalitsuse luba vaja, kuid ta lisas, et nad räägivad enne äriga alustamist linnaga läbi selle, kus rendipunktid võiksid olla ja kuidas korraldada asi nii, et see linnas palju ebamugavust ei valmistaks.

Eesti kliimatingimustes on elektritõukerataste rent hooajaline äri, kinnitas Protten.

“Nad muidugi ei ole talvel lume sees sõitmiseks mõeldud,” rääkis Protten. “Me vaatame ka vastavalt ilmastikule, kui väga kehvaks läheb, võtame ära. Kasutatavus on siis juba niikuinii väike ja nad lähevad libedaga ohtlikuks.”

USAle sarnast tõukerataste vabakutseliste laadijate töökohti esialgu CityBee Tallinnasse ei plaani, vaid tegeleb rataste laadimisega ise: igal õhtul korjavad linnast kokku ja laevad hommikuks täis.

Elektritõukerataste rentimise juures on üheks kõige olulisemaks küsimuseks see, kui kaua ratas vastu peab. Algselt kasutasid USAs alustanud rendifirmad tavalisi tarbijatele mõeldud rattaid, mis polnud igapäevaseks rentimiseks mõeldud ning mis seetõttu lagunesid vaid mõne nädalaga ja see on ka üks peamisi põhjuseid, miks tõukerataste rendi äri on olnud kahjumlik.

Viimase aasta jooksul on kõik suuremad teenusepakkujad asunud aga välja arendama spetsiaalselt rentimiseks mõeldud rattaid, mis on tugevama ehitusega ning peaksid vastu pidama isegi kuni aasta.

Hetkel pole veel teada, milliseid rattaid Bolt Tallinnas rentimiseks kasutama hakkab, aga Protteni kinnitusel on CityBee rattad just rentimiseks mõeldud ja tugevdatud ehitusega.

“Vastu peaksid pidama nii kaua kui võimalik, aga seda aega on väga keeruline hinnata,” rääkis Protten. “Väga sõltub, kuidas inimesed selle teenuse vastu võtavad ja käituvad. Meie lootus on, et nad püsivad kaua aega.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.