Tallinn tõi 13 000 euro eest linna promoma välismaa sotsiaalmeedia mõjutajad, mis sellest kasu oli?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tallinna korraldas augusti keskpaigas välismaistele youtuberitele, blogijatele ja teistele mõjutajatele suvelaagri, eesmärgiga promoda linna just nende kanalites. Kokku läks aktsioon maksma ligi 13 000 eurot.

Creators’ Camp nimelises projektis osalesid sisuloojad üle maailma, kuid pigem on sotsiaalmeedia standardeid arvestades tegu väiksemate kanalite ning kontodega.

Eestisse tuli venelastest paar Aleksander Snitovskii ja Valeriya Sokolova Peterburist, kes on tutvustuse kohaselt instagrammerid ja fotograafid.

“Neid iseloomustavad põhjalikud ja sisukad Instagrami postitused. Lisaks kaunile fotokeelele räägitakse pildi juurde ka lugu. Loovad pisut eristuvaid, sätitud pilte. Sihtkohta tutvustatakse alati ka Insta Storydes,” selgitas projekti üks eestvedajaid Maret Põldveer-Turay.

https://www.instagram.com/p/Bm_RR5CglNJ/?hl=en&taken-by=valerysokolova

Samuti tuli Eestisse Austraaliast pärit Jorden Tually. “Tema eripäraks on seljakotireisimine ehk võimalikult väikese eelarvega ringi rändamine. Tema peamisteks sotsiaalmeediakanaliteks on Instagram ja YouTube,” lausus Põldveer-Turay.

“Tal on omanäoline piltide stiil, kus teeb iseendast pilte selfy-stickiga. See tulenes sellest, et ringi reisides ei saanud Jorden kunagi head sisu, kui palus kellelgi teisel endast pilti teha. Lahenduseks leidis ta enda jaoks GoPro kaamerad ja selfie stick’i,” selgitas ta.

Kanadast pärit Mark Harrison on pigem tuntud kui loodusfotograaf. “Teda iseloomustab õpetajalikkus. Lisaks ilusatele piltidele Instagramis toodab Mark järjepidevalt sisu YouTube’i kus õpetab ja inspireerib teisi fotograafiaga tegelema. Tema piltides on alati liikuvust ja kirge,” selgitas Põldveer-Turay.

Eestisse saabus ka Iirimaalt pärit Sam McAllister. “Sam suudab igas lokatsioonis leida selle õige nurga ilusa võtte tarvis. Tal on sügavamõttelised videod täis emotsioone ja erinevaid tundeid. Visuaalse materjali töötlemine on tema lemmiktegevus. Foto kallal 2-3 tundi nokitsemist on Sami jaoks tavaline,” lausus Põldveer-Turay.

Lisaks osalesid projektis ka Simon Snopek, Juhani Särglep ja Katri Palm

Mida sotsiaalmeedia-staarid siin tegid?

Laagris osalejad veetsid Tallinnas kokku ligi nädala. Saabumise päeval tutvuti üksteisega õhtusöögilauas. Teisel päeval mindi Kalamajja ja vanalinna.

Kolmandal päeval tutvuti Kadrioru piirkonnaga ning neljas päev tõi challenge-tüüpi ürituse, kus laagris osalejad pidid koostöös kohalike youtuberitega kiirelt Tallinnas sisu looma.

Edasi tähistati 20. augusti Eesti päeva programmiga. Päev algas Teletornist ja lõppes Vabaõhumuuseumis. Kuues päev veedeti linnast väljas. Matkati Viru rabas, käidi Laitses rallit proovimas ja Rummu karjääris. Seitsmendal päeval võeti nädala kogemused kokku avalikul paneelvestlusel Viru Rahva Raamatus.

“Räägiti veidi endast ja sellest, kuidas visuaalse sisuga pilke püüda. Mis on sisuloome juures oluline ja kuhu see võiks tulevikus liikuda,” selgitas Põldveer-Turay.

https://www.instagram.com/p/Bm6QSpEAeva/?hl=en&taken-by=markharrison4

Kõikidel päevadel loodi sisu Instagrami storyädenda, tehti Instagrami postitusi. Hilisemalt on lisandunud videoid YouTube’is ning neid on veelgi lisandumas, sest lõplik sisu üle andmise kuupäev on Põldveer-Turay sõnul alles 9.09.

Kokku tootsid osalejad kohapeal veidi alla 500 erineva sisuühiku. Projekti vedav Visit Tallinn on tänaseks oma kanalites teinud kokku ligi 120 kajastust.

Projektiga võib rahule jääda

“Oleme alles tulemusi koondamas, kuid võime üritusega igati rahule jääda. Soovisime leida uusi sisuloojaid ning jõuda nooremate potentsiaalsete reisijateni. Tänu projektile lõime väga head suhted erinevate sisuloojatega ning saime lisaks kajastustele ka palju materjali, mida hiljem kasutada saame (pildid, videod),” lausus Põldveer-Turay.

Eesmärgiks oli jõuda kuni miljoni inimeseni Euroopas (vanuses 18-35). Sisu loodi nädal aega vähemalt 8 kanalis korraga, millele lisandusid ka veel Visit Tallinna sotsiaalmeedia kanalid.

“Seega võib julgelt esmaste tulemuste põhjal hinnata, et eesmärk täideti. Numbritest olulisemaks on aga see, et kontaktid on loodud toredate ning töökate sisuloojatega, kes levitavad Tallinna kogemusi oma ringkondades ning loodetavasti tulevad Tallinna ka tulevikus tagasi. Paari osalejaga on plaan ka edaspidi koostöövõimalusi otsida,” lisas ta.

Laagri laiem eesmärk oli Visit Tallinna jaoks tekitada linna kui atraktiivse reisisihtkoha vastu huvi ning seeläbi leida ka uusi koostööpartnereid.

“Kitsam eesmärk on luua visuaalselt paeluvat sisu videote, piltide ja ka vlogide näol, mida Visit Tallinna kanalites jagada

Laagri eelarve oli 13 000 eurot, mis olid seotud sisuloojate Tallinnasse toomise, kohapeal majutuse ja toitlustusega ning neile sihtkoha tutvustamisega.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.