Uudis

Tallinn tõstab karmilt parkimishindu, aga Eesti äpp lubab 50% soodsamalt parkida

barking3.jpg

Tallinna linnavalitsus otsustas jaanuarist tõsta avaliku parkimisala hindu isegi rohkem kuni kaks korda. Tallinnas tõkkepuude taga avalikku parkimist pakkuv äpp Barking lubab aga, et nendega saab samas piirkonna kuni 50% soodsamalt parkida.

1. jaanuarist hakakb Tallinna kesklinna tsoonis parkimine maksma €1,5 (seni €1,2), südalinnas €4,8 (seni €3) ja vanalinnas €6 (seni €4,8).

Kui võtta näidisparkijaks inimene, kes oma autoga Tallinnas palju liikleb ja pargib, võib ta hakata uute hindadega nädalas maksma €10,8 eurot. "Barkingus tuleb sama summa kokku €5-7 sõltuvalt valitud parklast,” ütles Barkingu tegevjuht Kustas Kõiv Geenius.ee-le. Kuu aja peale võib see tähendada umbes 23-eurost kokkuhoidu.

See arvutus on tehtud tüüpliikleja järgi, kes pargib neljal tööpäeval nädalas pool tundi kesklinnas, kahel tööpäeval pool tundi südalinnas ja korra nädalas pool tundi vanalinnas.

Barking on äpp, mis lubab igaühel parkida Tallinnas mõnes tõkkepuuga piiratud eraparklas, mis on Barkingu süsteemiga liitunud. “Kokku on meil praegu avalikult kasutatavaid parklaid 25,” selgitas Kõiv.

Tema sõnul hoitakse Barkingu hindades jäigalt seda joont, et Barkingu parklad oleks soodsamad kui avalik parkimisala.

"Näiteks vanalinnas [maksab parkimine] €6 tund 2016. aastast, Barking vanalinna parklates on €2,98 tund. Ehk vanalinna parklad on 100% kallimad, kui Barking parklad,” tõi Kõiv näite. Sama suur hinnavahe on ka näiteks südalinnas, kus Barking pakub soodsamat võimalust parkida.

Avafoto: Barkingu parkla Tallinna inglise kolledži juures (Barking).

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.